آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83698
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1394 13:56
تعداد بازدید : 649

خبرک

خبرک

 بانک نمایشنامه افتتاح شد
سایت بانک نمایشنامه توسط کانون نمایشنامه نویسان خانه تئاتر ایران با ثبت نمادین نمایشنامه ای ناتمام از زنده یاد اکبر رادی افتتاح شد. به گزارش مهر، بهزاد صدیقی رییس کانون نمایشنامه نویسان خانه تئا تر ایران گفت: این وب گاه به نویسندگان ما این امکان را می دهد که خود و اثرشان را معرفی کنند. پیشنهاد طراحی این وب گاه سال ۹۳ از طرف بخش خصوصی مطرح شد و چون کانون نمایشنامه نویسان از لحاظ مالی این امکان را نداشت که شخصا این وب گاه را راه اندازی کند بنابراین پیشنهاد بخش خصوصی را پذیرفت. راه اندازی این وب گاه می تواند در بازاریابی و معرفی متون نمایشی به علاقه مندان کمک کند. ثبت نمایشنامه ها نیز در این بانک از سرقت متون ادبی جلوگیری کرده و خیال نویسنده ها را تا اندازه ای راحت می کند. همچنین این سایت می تواند در شناساندن آثار و ایجاد بازار کار به هنرمندان کمک زیادی کند.

 شریف و تهران در جمع برترین دانشگاه های جهان
بر اساس نتایج نظام رتبه بندی کیو.اس دانشگاه صنعتی شریف با بیش از 100 پله رشد و دانشگاه تهران با بیش از 50 رتبه رشد در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفتند. به گزپارش ایرنا در فهرست برترین های جهان، موسسه فناوری ماساچوست همچون سال گذشته مقام اول جهان را به دست آورده است. دانشگاه هاروارد مقام دوم جهان و دانشگاه کمبریج انگلستان و استنفورد آمریکا مشترکا رتبه سوم جهان را به خود اختصاص دادند. 10 دانشگاه برتر جهان متعلق به آمریکا و انگلستان است. تنها دانشگاه برتر خارج از دو کشور آمریکا و انگلستان در این رده، انستیتو فناوری زوریخ سوئیس است که رتبه 9 جهان را کسب کرده است. دانشگاه های آسیایی همچون سالهای گذشته، در سال 16-2015 نیز رشد قابل ملاحظه ای را تجربه کردند. 2 دانشگاه از 20 دانشگاه برتر جهان و 10 دانشگاه از 50 دانشگاه برتر جهان به قاره آسیا تعلق دارند. دانشگاه ملی سنگاپور به عنوان برترین دانشگاه آسیا شناخته شده که با 10 رتبه رشد نسبت به سال گذشته، حائز رتبه 12 جهان شد. دانشگاه صنعتی نانیانگ نیز با 26 رشد رتبه، دانشگاه دوم آسیا و سیزدهم جهان شد. دانشگاه تسینگوا چین با 22 رتبه رشد در جایگاه 3 آسیا و 25 جهان قرار گرفت.


 اولین آمبولانس حیوانات خانگی در کشور شروع به کار کرد
رییس نظام دامپزشکی کشور از آغاز به کار خدمات سیار دامپزشکی و اولین آمبولانس حیوانات خانگی کشور در شیراز خبر داد. به گزارش ایسنا صفری با اشاره به این موضوع گفت: نگهداری و حمل و نقل حیوانات خانگی محدود به یک حیوان خاص نیست و محدوده وسیعی را از پرندگان، آبزیان و سایر حیوانات، شامل می شود. رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور استان فارس و شیراز را از فعال ترین استان ها در بحث دامپزشکی و مباحث تخصصی این امر، دانست و گفت: در شیراز شاهد فعالیت یکی از بهترین مراکز درمانی تخصصی دامپزشکی و راه اندازی اولین آمبولانس ویژه حیوانات اهلی خانگی و آغاز ارائه خدمات سیار دامپزشکی در سطح کشور هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :