آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8372
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 7:59
تعداد بازدید : 832

آیا مشتریان این دو کمپانی به سمت ال‌جی و پاناسونیک می‌روند؟

فروشندگان تلویزیون های سونی و سامسونگ از ارایه تخفیف به مشتریان منع شده اند

به گزارش وال استریت ژورنال شرکت های سونی و سامسونگ برای حفظ حاشیه سود تولیدکنندگان و منفعت فروشندگان، فروشنده ها را از ارایه تخفیف به مشتریان تلویزیون منع کرده اند.

فناوران- کمپانی ژاپنی سونی به تازگی 10 هزار کارمند خود را اخراج کرد و بر هیچ‌کس پوشیده نیست که در سال‌های اخیر فقط ضرر داده است. اخیرا مدیرعامل این شرکت بزرگ نیز تغییر کرد، تا جان تازه‌ای به این کمپانی دهد. مدیرعامل جدید سونی با تغییر برخی سیاست‌ها قصد اعمال تغییرات اساسی را داشته است. در ادامه این سیاست‌ها، سونی اعلام کرده که به فروشندگان خود اجازه نخواهد داد روی تلویزیون‌های تولیدی این شرکت از یک حد بیشتر تخفیف اعمال کنند.
سامسونگ نیز اعلام کرده این سیاست را از این پس برای تلویزیون‌هایش اعمال خواهد کرد. آیا این سیاست جواب می‌دهد یا مشتریان را به سمت محصولات رقبای بزرگی چون ال‌جی و پاناسونیک گرایش خواهد داد معلوم نیست.
به گزارش زومیت هم سونی و هم سامسونگ فروشنده‌ها را از ارایه تخفیف به مشتریان تلویزیون منع کرده‌اند. به گزارش وال‌استریت ژورنال این حرکت برای حفظ حاشیه سود تولیدکنندگان و منفعت فروشندگان انجام شده تا از کار برخی مشتریان که مدل‌های مورد نظرشان را در فروشگاه از نزدیک بررسی می‌کنند، ولی بعد همان محصولات را با قیمتی کمتر به صورت آنلاین خریداری می‌کنند جلوگیری شود.
اپل نیز سیاست‌های سفت و سخت مشابهی را برروی فروشندگان محصولات خود اعمال می‌کند و سونی قیمت فروش برخی محصولات خاص خود چون کنسول‌های بازی را از همین روش کنترل می‌کند. با این حال نگرانی‌هایی وجود دارد که اعمال محدودیت تخفیف روی قیمت تلویزیون می‌تواند مشتریان را به سوی رقبای دیگری چون LG و Panasonic که اجازه تخفیف را از فروشندگان نمی‌گیرند، سوق دهد.
 ماه گذشته افزایش بیش از یکهزار دلار روی برخی از محصولات سونی را شاهد بودیم که بیانگر استراتژی تازه این کمپانی برای حرکت به سوی محصولاتی با قیمت بالاست و از ماه فوریه نیز برای HDTVهای سری 2012 سامسونگ نیز کف قیمت فروش یا همان محدودیت در تخفیف اعمال شد. سامسونگ همچنین گفته بعید نیست که لپ‌تاپ‌های خود را نیز با قیمت بالا ارایه کند.
قطعا جای تعجب ندارد که سونی بخواهد اقدامات سفت و سختی را اعمال کند تا بخش تلویزیون خود را دوباره در بازار احیا کند، اما تصمیم سامسونگ کمی عجیب و ناپسند است. اینکه این تولیدکننده کره‌ای بخواهد سود خود را به حداکثر برساند قابل درک است، اما توانایی‌اش در رقابت روی قیمت همیشه یکی از مهم‌ترین ابزارهایش در سلطه یافتن بر رقبای ژاپنی‌اش بوده است.
 ما نمی‌دانیم سیاست جدیدی که سامسونگ و سونی قصد اعمال آن را دارند به کجا خواهد رسید، اما یک چیز واضح است که به این زودی نمی‌توانیم منتظر حراج تلویزیون‌های این دو کمپانی باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :