آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83738
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1394 12:53
تعداد بازدید : 1468

مدیر واحد کسب و کار تلکام فناپ اعلام کرد:

دعوت از ISP ها برای حضور در کنسرسیوم پیشگامان جاویدان و دریافت مجوز FCP

کنسرسیوم پیشگامان نام‎آوار اطلاعات و ارتباطات جاویدان چندین ماه قبل با مشارکت شرکت فناپ و 8 شرکت دیگر قدیمی فعال در بازار اینترنت کشور شامل ISPها و ISDPهای مختلف که هر کدام حدود 20 سال سابقه فعالیت در این عرصه را دارند برای دریافت پروانه FCP تشکیل شد.

فناوران - این کنسرسیوم که مراحل پایانی دریافت پروانه را می‎گذارد روز دوشنبه جاری  قصد دارد با برگزاری یک گردهمایی شرکت‎های  ISP و ISDP  را به منظور بررسی مدل‎های همکاری و چگونگی خرید پروانه ها و مجوزها به استناد مصوبه FCP  سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، دور هم جمع کند. 
در رابطه با اهداف این کنسرسیوم و این گردهمایی با محسن یوسف پور مدیر واحد کسب و کار تلکام فناپ گفت‎و‎گویی کوتاه انجام داده‎ایم. 
یوسف پور در این باره با بیان اینکه ایجاد این کنسرسیوم برای دریافت پروانه FCP یک الزام قانونی است و باید مشارکتی از شرکت‎ها وارد پروسه دریافت مجوز می‎شد، گفت: البته خود این مشارکت یک تجربه استثنایی بود که بتوانیم با مشارکت این دوستان و تجمیع توان‎ها و پتانسیل‎های موجود این کار را توسعه دهیم. 
وی افزود: مراحل اخذ پروانه بر اساس روال قانونی در جریان است. مساله  دیگری که در این حوزه باید مورد توجه قرار بگیرد این است که نزدیک به هزار شرکت مختلف PAP، ISP، ISDP و غیره در این حوزه فعال هستند که عمدتا هم بخش خصوصی هستند. یکی از موارد مورد نظر رگولاتور حوزه مخابرات،(سازمان تنظیم و ارتباطات رادیویی) بود این بود مکانیزیم صدور مجوز برای FCP‎ها به گونه باشد که آنها تشویق شوند از بخش خصوصی و دارندگان پروانه‎های قدیمی حمایت کنند. 
یوسف‎پور گفت: به هر حال یک سری سرمایه‎گذاری در این حوزه انجام شده است و حالا باید برنامه‎ها طوری باشد که این شرکت‎های قدیمی در شرایط جدید متضرر نشوند. 
وی افزود: ما در کنسرسیوم بر این مبنا یک تصمیم استراتژیک به اتفاق شرکا گرفتیم و آن هم این است شرایطی فراهم کنیم تا تمام دارندگان قدیمی پروانه‎های ISP و ISDP  که علاقه‎مند هستند کماکان در این حوزه ادامه بدهند و در این حلقه از زنجیره ارزش فعالانه به حرکت خود ادامه دهند بتوانند در شرایط جدید هم با کمک این کنسرسیوم به فعالیت خود ادامه دهند. 
 وی گفت: ما تصمیم داریم برنامه‎ها و اهداف و امکانات کنسرسیوم را در این همایش به این فعالان معرفی کنیم و امکان بهره‎مندی از این شرایط را برای آنها هم فراهم کنیم تا  این شرکت‎های قدیمی هم که با صدرو پروانه برای FCP ها عملا پروانه‎شان ابطال می‎شود احساس زیان نکنند و بتوانیم با تجمیع توانایی‎های موجود در این عرصه شبکه شرکت‎های فعال در حوزه مخابرات با قدرت در کشور ایجاد کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :