آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83743
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1394 13:15
تعداد بازدید : 1389

ایجاد شغل در صنعت فناوری اطلاعات ۴۸ میلیون تومان هزینه دارد

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: درصورتیکه هزینه ایجاد شغل در بخش صنعت حدود ۳ هزار میلیون ریال برآورد می شود در حوزه فناوری اطلاعات با ۴۸۰ میلیون ریال می توان شغل ایجاد کرد.


مهر - خسرو سلجوقی درباره فرصت های کارآفرینی در  فناوری اطلاعات و ارتباطات برای زنان به جایگاه زنان در توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد و گفت: بخش عمده ای از  اقتصاد فناوری اطلاعات و ارتباطات - فاوا- در کشور بر عهده زنان است.
وی بهترین حوزه تولید اشتغال را بحث خدمات دانست و گفت: بهترین حوزه ای که می تواند تولید اشتغال را با خود به همراه داشته باشد، بخش خدمات است که می توان آن را با استفاده از تکنولوژی بهبود داد و نتیجه این اعمال تغییر، افزایش بهره وری و نیروی کار انسانی خواهد بود.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: هزینه ایجاد شغل در بخش صنعت حدود سه هزار میلیون ریال برآورد می شود و این درحالی است که در حوزه فاوا با ۴۸۰ میلیون ریال می توان شغل ایجاد کرد.
وی با اشاره به رشد ۳ برابری تعداد گوشی های هوشمند در طول ۵ سال گذشته در دنیا و گسترش ابزارهای تکنولوژیکی افزود: کشور ما نیز در ۵ سال اخیر با رشد قابل توجه تعداد گوشی های هوشمند مواجه شده است.
سلجوقی بهره گیری از ابزار ها و امکاناتی که تلفن هوشمند در اختیار قرار می دهد را راهی برای توسعه کسب و کار های نوین در کشور دانست و افزود: حجم بالای استفاده از دستگاه های سیار این موضوع را بیان می کند که این تکنولوژی از مولفه های اساسی زیرساخت به شمار می آید و اهمیت بسیار بالایی دارد.
وی رایانش ابری را فرصتی برای توسعه کسب و کار ها برشمرد و گفت: کاهش هزینه دسترسی به نرم افزارها و ارایه امکانات سخت افزاری از جمله فرصت هایی است که رایانش ابری در اختیار قرار می دهد که با این وجود می توان میزان قابل توجهی از دانش آموختگان را در زمینه فناوری اطلاعات مشغول به کار کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :