آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83752
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1394 14:26
تعداد بازدید : 1531

سلفی در تاج محل یک کشته برجای گذاشت!

یک مرد ژاپنی که مشغول گرفتن سلفی در محوطه قصر تاریخی تاج محل هندوستان بود، بعد از سقوط از پله های قصر، دچار سکته قلبی شد و جان خود را از دست داد.


فناوران- به گفته یک شاهد عینی، هیدتو وئدا، گردشگر ۶۶ ساله ژاپنی قبل از حادثه در حال گرفتن سلفی  از دروازه سلطنتی تاج محل بود. بر اساس گزارش پلیس آگرا، حادثه زمانی به وقوع پیوست که هیدتو به همراه سه نفر از همکارانش و یک راهنمای محلی در حال بالا رفتن از پله های مرمری تاج محل بود. هیدتو بعد از سقوط سریعا به بیمارستان برده شد ولی تلاش های پزشکان بی نتیجه بود و او جان خود را از دست داد. بعد از کالبدشکافی، علت مرگ هیدتو سکته قلبی اعلام شد. یکی از همکاران هیدتو که او نیز از پله ها سقوط کرده، از ناحیه پا دچار شکستگی شده است. پلیس آگرا در حال بررسی دقیقی عوامل وقوع حادثه است.
مرگ هیدتا در تاج محل با روزانه حدود ۶۰ هزار نفر بازدیدکننده، آخرین حلقه از زنجیره اتفاقات ناگوار حاصل از عکس برداری سلفی در سال جاری بود. پیش ازاین در ماه ژانویه، سه جوان که در حال گرفتن سلفی های ماجراجویانه و خطرناک در اطراف خط آهن هندوستان بودند، بر اثر برخورد با یک قطار سریع السیر جان خود از دست دادند.
با افزایش تعداد سوانح ناشی از تلاش برای تهیه عکس های سلفی برخی نهادهای متولی جهانگردی در کشورهای مختلف جهان به شهروندان خود در مورد خطرات تهیه عکس های سلفی در شرایط نامتعادل و در نقاط نامناسب هشدار داده اند.
دولت روسیه در ماه جولای یک راهنمای تهیه تصاویر سلفی هم تهیه کرد و از مردم خواست در زمان تهیه این عکس ها در لبه پله ها، کوه ها و دیگر نقاط مرتفع نایستند.
برخی دولت های دیگر جهان هم رویکرد متفاوتی به این موضوع دارند. به عنوان مثال دولت استرالیا برنامه همراه خاصی طراحی کرده که تهیه عکس های سلفی بزرگ را ممکن می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :