آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8378
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 7:25
تعداد بازدید : 1021

نوسان قیمت دلار بازار موبایل را راکد کرد

قیمت دلار از روز پنج شنبه با نوسان روبه رو شده و باعث افزایش قیمت گوشی در بازار تلفن همراه شده است.

فناوران- بعد از تعطیلات نوروز با کاهش قیمت دلار قیمت گوشی هم کاهش یافته بود، اما از روز پنج‌شنبه گذشته نوسان قیمت دلار باز هم باعث افزایش قیمت گوشی در بازار موبایل شده است.
به گفته فعالان بازار، از صبح روز گذشته قیمت گوشی همچنان با نوسان روبه‌روست و اکثر فروشندگان به دلیل نداشتن نرخ ثابت ارز از خرید و فروش گوشی خودداری می‌کنند.
در حالی که طی یکی ‌دو ماه گذشته قیمت گوشی تلفن همراه سیر نزولی داشت و بسیاری از خریداران منتظر کاهش بیشتر قیمت گوشی بودند، افزایش ناگهانی بهای این کالای پرمصرف شوک شدیدی به بازار وارد کرده و باعث رکود و خلوت شدن مجدد بازار تلفن همراه شده است.
گزارش‌ها حاکی است که قیمت گوشی‌هایی که ارزان‌تر هستند چهار تا شش هزار تومان و قیمت گوشی‌های گران‌تر حتی 70 تا 80 هزار تومان افزایش یافته است.
به این ترتیب قیمت گوشی 1616 نوکیا که تا پنج‌شنبه گذشته 41 هزار تومان بوده، روز گذشته با قیمت 43 هزار تومان عرضه شده و گوشی E72 که سه روز پیش با قیمت 438 هزار در دسترس بود، روز گذشته با قیمت 443 هزار تومان به خریداران عرضه شده است.
اما بالاترین نوسان قیمت گوشی مربوط به گوشی آیفون است که 70 تا 80 هزار تومان افزایش یافته و با قیمت یک میلیون و 280 تا 300 هزار تومان به فروش می‌‌رسد.
همچنین قیمت گوشی Galaxy SII که روز پنج شنبه 780 هزار تومان بوده، روز گذشته با قیمت 820 هزار تومان معامله شد و گوشی Galaxy Note با افزایش 40 تا 50 هزار تومانی عرضه شده است.
به گفته بازاریان، تا ثابت شدن نرخ ارز نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی برای بازار تلفن همراه داشت، بنابراین انتظار می‌رود طی روزهای آینده هم این نوسانات باعث رکود هر چه بیشتر بازار موبایل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :