آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83817
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1394 11:36
تعداد بازدید : 2024

احراز هویت کاربران شبکه های اجتماعی ماموریت جدی سازمان ثبت

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: سازمان ثبت احوال بحث شناسایی در فضای مجازی را در دستور کار قرار داده است و با توجه به اینکه براساس آمارها 280 میلیون نفر از شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا استفاده می کنند و قشر عظیمی از مردم ایران نیز در این شبکه ها حضور دارند، مأموریت جدی این سازمان اعلام و احراز هویت در فضای مجازی است.

فارس - وی خاطرنشان کرد: شماره ملی برای تمام آحاد جامعه ضروری و واجب است و بدون این شماره نمی تواند خدمات مختلف دریافت کند. در حال حاضر جمعیتی حدود 5 میلیون نفر که 15 سال و بالاتر سن دارند تا به امروز هیچ نوع کارت شناسایی دریافت نکرده اند که 3 میلیون نفر از آن ها بیش از 18 سال سن دارند.
طریقت ادامه داد: این افراد از اول مهر تا اول دی ماه مهلت دارند نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند همراه با تسهیلات اقدام کنند و در غیراین صورت برابر قانون و تصمیمات اتخاذشده با آن ها برخورد خواهد شد.
طریقت درباره ارایه کارت هوشمند ملی اظهار داشت: در طول برنامه پنجم باید کارت های هوشمند ملی جایگزین کارت های فعلی می شد که به دلیل مشکلات مختلف در حوزه تجهیزات و بدنه کار و اعتبارات این مهم محقق نشد.
وی افزود: اعتبارات کارت های هوشمند ملی از محل درآمد و هزینه است که برای هر کارت 17 هزار و 200 تومان براساس مصوبه هیأت دولت اخذ می شود که پس از حدود 2 ماه این کارت ها تحویل داده خواهد شد که بابت این تأخیر طولانی از مردم عذرخواهی می کنیم.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: سومین ماشین صدور کارت های هوشمند ملی نیز نصب شده است تا با ارتقای ظرفیت، تحویل کارت های هوشمند ملی زودتر انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: کارت های ملی فعلی تا 7 سال اعتبار دارد که تعدادی از آن ها اعتبارشان به اتمام رسیده، لذا تا زمانی که عدم اعتبار کارت های ملی را سازمان اعلام نکند، این کارت های ملی اعتبار دارد.
طریقت بیان داشت: در حال حاضر کارت هوشمند ملی تنها به افرادی داده می شود که کارت اولی هستند و تاکنون هیچ کارتی دریافت نکرده اند که تعداد آن ها نیز حدود 3 میلیون نفر است.
وی خاطرنشان کرد: علی رغم وعده های داده شده قادر نیستیم تا پایان امسال 20 میلیون کارت هوشمند ملی توزیع کنیم.
طریقت افزود: تاکنون حدود 3 میلیون و 200 هزار نفر کارت هوشمند ملی را دریافت کرده اند.
وی یادآور شد: افرادی که تاکنون شناسنامه دریافت نکرده اند در کشور نداریم و می توان گفت هر ایرانی یک شناسنامه دارد.
وی درباره ارایه شناسنامه مکانیزه نیز اظهار داشت: 9.5 میلیون شناسنامه مکانیزه تاکنون صادر و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :