آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83818
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1394 11:38
تعداد بازدید : 1343

با دستور مقام معظم رهبری

جلسات شورای عالی فضای مجازی بدون رییس جمهور هم تشکیل می شود

عضو شورای عالی فضای مجازی درباره حواشی اخیر در جریان جابجایی دبیر این شورا، گفت: دعوت نشدن آقای انتظاری به جلسه اخیر به عنوان دبیر شورا، خلاف قانون بود.

خبرگزاری مهر- رضا تقی پور عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی دیروز در حاشیه مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله خزعلی در مدرسه عالی شهید مطهری، در جمع خبرنگاران درباره وضعیت تشکیل جلسات شورای عالی فضای مجازی در دوره جدید با توجه به انتقادات موجود در دوره گذشته گفت: با توصیه موکد مقام معظم رهبری در جلسه ای که اخیرا بعد از صدور حکم جدید شورا خدمت ایشان بودیم، فکر می کنم که این مشکل برطرف شده باشد.
وی افزود: یکی از تاکیدات ایشان و از جمله مسایلی که به همه اعضا سفارش کردند، این بود که جلسات شورای عالی منظم تشکیل شود و در رابطه با مسائل اساسی فضای مجازی، تصمیم گیری شود.
عضو شورای عالی فضای مجازی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری حتی تاکید کردند که در غیاب رییس جمهور محترم به عنوان رییس شورا، نایب رییس شورا جلسات را اداره کند تا عدم حضور رییس، باعث تعطیلی جلسات نشود.
تقی پور در پاسخ به سوال دیگری در مورد حواشی پیش آمده در جریان جابجایی دبیر شورای عالی فضای مجازی، گفت: آقای انتظاری به عنوان دبیر شورا، عضو جلسه بود و دعوت نشدن ایشان به جلسه اخیر خلاف قانون بوده است. اما این مساله که بدون دبیر هم جلسات می تواند تشکیل شود، شاید اشکالی وارد نباشد ولی در هر صورت اینکه یک نفر از اعضای جلسه دعوت نشود، یعنی قاعدتا قانون رعایت نشده است.
وی گفت: در جلسه ای هم که ایشان حضور نداشتند، همه اعضا از زحمات و خدمات ایشان تقدیر کردند؛ از جمله رییس محترم مجلس و بسیاری از اعضای حقیقی شورا که از نزدیک با ایشان همکاری داشته اند نیز از تلاش های ایشان تشکر کردند.
تقی پور تصریح کرد: باید عملکرد مرکز ملی فضای مجازی را از عملکرد شورای عالی فضای مجازی تفکیک کنیم. چرا که در دوره گذشته با وجود عدم تشکیل جلسات منظم شورای عالی، مرکز ملی فضای مجازی و کمیسیون های آن فعال بودند و به بسیاری از مسایل روز جامعه در حوزه فضای مجازی پرداخته اند که الان در نوبت طرح در صحن شورا قرار دارد.
وی درباره مهمترین اولویت های شورای عالی فضای مجازی در دوره جدید گفت: طرح های زیادی از گذشته در کمیسیون شورا بررسی شده و یا در دست بررسی است و منتظر ورود آنها به صحن هستیم.
تقی پور خاطرنشان کرد: ۴۰ طرح در حوزه فضای مجازی در دستور بررسی است و متمرکز بر مسایل و چالش های اصلی فضای مجازی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :