آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83840
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1394 13:30
تعداد بازدید : 1360

مخابرات خواستار افزایش تعرفه اینترنت است

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با بیان این که تعرفه های فعلی اینترنت پرسرعت خانگی برای ارایه کنندگان اینترنت مقرون به صرفه نیست، از ارسال چندین باره درخواست اصلاح تعرفه های ADSL خبر داد.

ایسنا- داوود زارعیان درباره مشکلاتی که طی ماه های اخیر برای شرکت های ارایه کننده اینترنت پیش آمده و برهمین اساس آنها قادر به ارایه خدمات در بسیاری نقاط کشور نیستند، گفت: ما هیچ محدودیتی برای شرکت های PAP یا ندا ایجاد نکرده ایم و لازم است خود این شرکت ها تجهیزات لازم را خریداری و نصب کرده و پس از آن به واگذاری پورت های جدید بپردازند.
وی همچنین اظهار کرد: اکنون تهران به چند منطقه تقسیم می شود که برخی مناطق آن ترافیک بسیار بالایی داشته و در آنها واگذاری های متعددی صورت گرفته است، برهمین اساس ممکن است حتی خود ساختمان ها ظرفیت نصب تجهیزات جدید را نداشته باشند، اما شرکت های PAP می توانند با تهیه و نصب تجهیزات جدید در نقاط نزدیک به ارایه سرویس بپردازند.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: برخی مناطق هم هستند که به دلیل کم سود بودن آنها ممکن است شرکت های PAP انگیزه ای برای ارایه خدمات در این بخش ها را نداشته باشند.
زارعیان در ادامه با بیان این که شرکت مخابرات هر نوع امکاناتی که در مصوبات اشاره شده را در صورت دسترسی در اختیار شرکت های PAP قرار می دهد، متذکر شد: البته این امکانات در شرایطی واگذار می شود که ما آن را در اختیار داشته باشیم اما اگر این امکانات در اختیار خود ما هم قرار نداشته باشد، بحث متفاوتی است. در حوزه زیرساخت ها، زیرساخت خاصی نداریم که بخواهیم آن را در اختیار سایر شرکت ها قرار ندهیم. البته من فکر می کنم طرح این مباحث هم تنها به چند شرکت خاص مربوط می شود.
وی درباره اظهارات رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات که به تازگی اعلام کرده بود در این زمینه جلسات متعددی برگزار شده و از مخابرات خواسته شده است زیرساخت های لازم را در اختیار شرکت های PAP قرار دهد نیز اظهار کرد: مهم ترین مشکل آن است که اکنون مخابرات برای شرکت های PAP یارانه ارایه می کند در حالی که این موضوع برعهده ما نبوده و برعهده دولت است.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران ادامه داد: با وجود این که ما نباید یارانه ای به شرکت ندا بدهیم اکنون این اتفاق رخ داده البته این یارانه به طور مستقیم پرداخت نشده بلکه به واسطه هزینه هایی که مخابرات بابت برق و رانژه و سایر موارد پرداخت می کند اعمال می شود. برهمین اساس انتظار ما آن است که تعرفه های این بخش اصلاح شود چرا که با پایین بودن تعرفه های این بخش هم ما مشکل داریم و هم شرکت های ندا، در چند نوبت درخواستهایی برای اصلاح این تعرفه ها ارسال کرده ایم.
وی در پاسخ به این مطلب که همین حالا هم کاربران گلایه های متعددی نسبت به تعرفه اینترنت دارند، اظهار کرد: اکنون اینترنت ارزان است و به ویژه در واگذاری سرویس پایه به نظر می رسد لازم است قطعا این تعرفه ها اصلاح شود، چرا که در غیر این صورت شرکت های ندا هم نمی توانند هزینه های ما را پرداخت کنند. اکنون هم ما ضرر می کنیم وهم 
شرکت های ندا.
زارعیان در بخش پایانی صحبت های خود متذکر شد: به نظر می رسد در سیاست های واگذاری برای شرکت های ندا فعلی و شرکت های FCP آینده نیز باید تجدید نظر شود، چرا که اکنون دوستان، بازار این بخش را بسیار بزرگ دیده اند در صورتی که به نظر نمی رسد این بازار آنقدر گسترده باشد که بیش از 10 شرکت PAP و حدود 20 شرکت FCP در آن فعالیت کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :