آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 83841
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1394 13:31
تعداد بازدید : 1821

سهم ۱۰۰هزار میلیارد تومانی ایران از اقتصاد IT دنیا

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سهم ایران را از اقتصاد فناوری اطلاعات دنیا معادل ۲۶ میلیارد یورو یعنی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

فناوران- مرتضی براری، گفت : سهم ICT در اقتصاد دنیا بیش از ۲۶۰۰ میلیارد یورو است که اگر به نسبت جمعیت کشور یک درصد از این مبلغ در ایران محقق شود، ۲۶ میلیارد یورو یعنی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سهم ایران از اقتصادICT دنیا خواهد بود .
وی تاکید کرد: کل بودجه عمرانی کشور که سالانه محقق می شود حدود ۲۰ هزار میلیار تومان است اما در حال حاضر حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان سهم سالیانه فعلی اقتصاد حوزه ICT کشور است و ما باید تلاش کنیم با توسعه کسب و کارهای جدید در جذب ۶۵ هزار میلیارد تومان این اقتصادکوشا باشیم. معاون دولت، مجلس و امور استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در زمینه نیروی انسانی نیز حدود ۱۷ درصد دانشجویان کشور در حوزه ICT تحصیل می کنند و از ۱۰۰ دانشجوی اول دانشگاه شریف، ۸۱ نفر در رشته های مرتبط با ارتباطات و فناوری اطلاعات تحصیل کرده اند که این نشانگر حضور نیروی انسانی فعال و نخبه کشور، در این صنعت است . وی ادامه داد: مهمترین برنامه وزارت ارتباطات توسعه کسب وکار و اشتغال درحوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و با اقدامات صورت گرفته در ۲ سال گذشته، زیرساخت های این حوزه  درتمام نقاط کشور توسعه یافته و فضا برای توسعه خدمات و اشتغال فراهم شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :