آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8435
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 8:50
تعداد بازدید : 370

برخوردار

تشکل ها، بهره وری بنگاه ها را بالا می برند

رییس مجمع عالی واردات با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای افزایش ضریب بهره وری شرکت های ایرانی، گفت: تشکل ها با دارا بودن قابلیت موثر برای همسو کردن نیازهای مشترک بنگاه ها و افزایش قدرت چانه زنی آنها در عرصه بین المللی می توانند نقش بسزایی در افزایش ضریب بهره وری بنگاه های خصوصی داشته باشند.

مهر - محمدحسین برخوردار گفت: تسریع گردش اطلاعات، یکی از مهم ترین کارکردهای تشکل‌ها برای بنگاه‌هایی است که خارج از حصار مرزها در حال فعالیت هستند. در مقابل هم البته یکی از چالش‌هایی که همه مدیران اقتصادی با آن روبه‌رو هستند، دریافت به موقع آمار، اطلاعات و اخبار رویدادهای بین‌المللی است که تشکل‌ها می‌توانند با دریافت و به نظم درآوردن آمار، شاه بیت تقویت گردش اطلاعات در میان اعضا خود باشند.
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران با اشاره به محدودیت‌هایی که بنگاه‌های کوچک و متوسط با آن روبه‌رو هستند، افزود: محدودیت منابع مالی، محدودیت تامین نقدینگی و محدودیت پیوندها، از جمله مضیقه‌هایی است که آنها را در مقابل نوسانات بازار آسیب‌پذیرتر می‌سازد؛ بنابراین تشکل‌گرایی بهترین راه‌حل ممکن برای یاری‌رساندن به این بنگاه‌هاست.
وی در خصوص نقش تشکل‌ها در داخل کشور گفت: تشکل‌ها می‌توانند واسطه بین بخش خصوصی و دولت باشند و ضمن حفظ و دفاع از حقوق بخش خصوصی، دولت را در اجرای برنامه‌های توسعه یاری دهند.
 برخوردار، نقش مشاوره‌ای تشکل‌ها برای هدایت صحیح موج نقدینگی و سرمایه‌گذاری را مهم ارزیابی کرد و گفت: تشکل‌ها به علت احاطه‌ای که در رشته فعالیت‌های تخصصی خود در جامعه دارند می‌توانند نقش ارشادی و هدایتی سرمایه گذاران را در انباشت سرمایه مولد و ایجاد فرصت‌های اشتغال و در نهایت کمک به رشد و پیشرفت اقتصادی برعهده گیرند و این به معنای کمک به دولت در هدایت
 سرمایه‌گذاری‌ها ست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :