آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8444
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 8:36
تعداد بازدید : 615

نخستین راه حل مقابله با کلاهبرداری در موبایل بانک

بر اساس آمار موجود کلاهبرداری موبایل درسال ۲۰۱۱در حدود ۴۸ درصد رشد داشته است "آدپترا" یکی از شرکت های متخصص در زمینه فناوری های مرتبط با مشتریان اعلام کرده با همکاری "ولید سافت "( یکی از تهیه کنندگان شرکت الفات تاک ) نخستین اپلیکیشن ردیابی و جلوگیری از گسترش کلاهبرداری را به وسیله سیم کارت تلفن در صنعت بانکداری توسعه داده و ساخته است وهم اکنون به نصب آن اشتغال دارد. این راه حل فناوری بی رقیب ردیابی کلاهبرداری را ولید سافت با قابلیت عملکرد قدرتمند و غنی ابر محور شرکت آدپترا ترکیب کرده است.

در دنیای امروز که اغلب فعالیت‌ها با کمک فناوری‌های نوین انجام می شود، امنیت حرف نخست را می زند. این مهم در صنعت بانکداری اهمیت ویژه‌ای می‌یابد زیرا  بانک‌ها علاوه بر حمایت از اطلاعات شخصی، باید از سرمایه‌های افراد  نیز محافظت کنند. در حوزه اینترنت بانک راه‌حل‌هایی برای جلوگیری از  کلاهبرداری در نظر گرفته شده است. اما در دیگر حوزه‌ها هنوز ضعف‌هایی مشاهده می‌شود و این امر سبب می شود مشتریان چندان تمایلی به استفاده از این خدمات نداشته باشند. بنابراین لزوم ایجاد روش‌هایی مطمئن برای حفاظت از اطلاعات و سرمایه مشتریان  در اینجا بیشتر خودنمایی می‌کند. در همین زمینه کارشناسان توانستند تاحدودی امنیت در حوزه موبایل بانک را تضمین کنند.  پس از موفقیت نخستین پروژه  مشتری طولانی مدت آدپترا، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های جهان این اپلیکیشن را به‌کار گرفته است. این راه حل برای بازار راه حلی فراهم می‌کند تا داده‌های مشتری را دریافت کرده و به طریقی درک کند که بانک‌ها و مشتریان‌شان در زمان اختلال آنها را سرویس دهی می‌کردند. این نخستین شریک آدپتراست که به طور موفقیت‌آمیزی به موضوع کلاهبرداری با سیم‌کارت پرداخته است. نسخه اپلیکیشن بانک مرحله دیگری است که عملکرد آن ایمن کردن تمام کانال‌های نقل انتقال و با استفاده از فناوری بسیار نوین و پایه ریسک اختلال آدپتراست که این فرآیند را سرویس‌دهی می‌کند.  مبادله سیم‌کارت (یا تغییر سیم‌کارت) یک جرم مالی است که در این اواخر شدت گرفته است و کلاهبرداران با جابه‌جاکردن سیم‌کارت‌های موبایل  پیام‌های امنیتی، کلمات رمز یکبار مصرفی را که بانک برای مشتری می فرستد، دریافت می‌کنند. مجرمان پس از این عملیات می‌توانند جزییات را تغییر دهند، افراد ذی‌نفع را بیفزایند و با استفاده از اطلاعات شخصی پول را از حساب بانکی افراد خارج کنند. این روش به نوعی می‌تواند اطلاعات شخصی را استخراج کند که فقط با عملیات فیشینگ انجام‌پذیر بود. در این میان اغلب کلاهبرداری‌های مالی  از نوع شناسایی رمز و پین کد هستند اما کلاهبرداری موبایل در 2011، 48 درصد رشد داشته است.
 به‌کارگیری  سیستم گفته شده در بانک  شامل سیستم فراوری پایه ولید سافت است که از تغییر سیم‌کارت جلوگیری می‌کند و همراه آن  قابلیت‌های  پیشگویی مدلسازی یگانه‌ای نیز ارایه می‌شود. هنگامی که مورد مشکوک  مشخص شد، موتور تصمیم‌گیری آدپترا تمامی منابع ردیابی موجود را بررسی کرده و گروه وسیعی از داده‌های مشتری تعیین می‌شوند. سپس این سیستم  تعیین می‌کند که ارتباط برقرار شده ملزوم است یا خیر و از کانال‌های درست برای مشتری‌های خاص این ارتباط را برقرار می‌کنند.
 تونی مک گیورن مدیر ارشد آدپترا  در این باره    می‌گوید: شرکت ما بازار را به منطقه جدیدی می‌راند و این کار را با  ارایه  پیچیده‌ترین  راه‌حل‌های ضد کلاهبرداری در صنعت امروز انجام می‌دهد. بدون هر گونه سرمایه‌گذاری اضافه و با استفاده از فناوری‌های موجود بانک‌ها می‌توانند از بهترین اپلیکیشن‌های ردیابی کلاهبرداری استفاده کنند که  از هرگونه خسارتی به مشتری جلوگیری می‌کند. آدپترا دخالت مورد نیاز را ارزیابی و تعریف می‌کند تا از هرگونه خسارت بیشتر به داده‌های حیاتی که ولید سافت ارایه می‌کند، جلوگیری شود.
 پت کورل مدیر ارشد ولید سافت نیز در این باره می‌گوید: از اینکه شاهد به ثمر نشستن همکاری با آدپترا با این سرعت هستیم، خرسندیم. قرارداد با یکی از شرکت‌های پیشرو جهان در صنعت بانکداری نشان می‌دهد فناوری امنیتی ولید سافت در خط مقدم ارایه راه‌حل برای جلوگیری از کلاهبرداری است. شراکت ما با آدپترا رهبری بازار را با حمایت از مشتری ترکیب می‌کند و بهترین راه‌حل‌ها را ارایه می‌کند.
 آدپترا یکی از پیشرو جهانی در زمینه فناوری‌های مربوط به مشتری است که یک مرکز پاسخگویی کلیدی را به طور اتومات هدایت می‌کند. براساس یک موتور تصمیم‌گیری هوشمند از هزینه‌ها به طرز چشمگیری کاسته می‌شود و از سوی دیگر میزان استفاده مشتری از خدمات بانکی افزایش می‌یابد.  اپلیکیشن‌های آدپترا راه‌حل‌هایی کاملا تخصصی برای فرآیندهای صنعتی و تجاری هستند مانند ردیابی کلاهبرداری،  یادآوری زمان پرداخت و بازاریابی در محیط ابر الکترونیکی.
ترجمه و تنظیم: شیوا سعیدی
منبع: ماركت واچ


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :