آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84448
تاریخ انتشار : 11 مهر 1394 13:33
تعداد بازدید : 923

9 هزار شرکت برای دانش بنیان شدن ثبت نام کردند

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان گفت: ارایه معافیت های مالیاتی به شرکت های دانش بنیان سقف ندارد و این شرکت ها می توانند تا هر میزان فروشی که دارند از این تسهیلات بهره ببرند.

خبرگزاری مهر- سیدمحمد صاحبکار خراسانی، سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تا تاریخ هفتم مهر ماه ۹۴ تعداد ۹ هزار و ۴۴۱ شرکت در سامانه ارزیابی شرکت های دانش بنیان نام کاربری خود را وارد و ثبت نام کردند.
وی تصریح کرد: همچنین تعداد ۴ هزار و ۹۸ شرکت به تکمیل اطلاعات خود در این سامانه پرداخته اند که این شرکت ها نیز وارد فرآیند ارزیابی شده اند.
سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: از این تعداد، یک هزار و ۶۷۴ شرکت توسط کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان تایید شده اند و در این راستا مشمول قانون حمایت از شرکت ها خواهند شد.
صاحبکار اضافه کرد: همچنین از تعداد ۴ هزار و ۹۸ شرکت، یک هزار و ۶۰۰ شرکت تایید نشده اند و قاعدتا نمی توانند از مزایای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان بهره ببرند.
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان عنوان کرد: در مهر ماه سال ۹۲، تعداد ۱۰ شرکت و در مهر ماه ۹۳، ۵۰۰ شرکت تایید شده بودند. در حال حاضر یک هزار و ۶۷۴ شرکت دانش بنیان به تایید رسیده اند.
سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه این  ارزیابی ها هر ۲ سال یکبار بسته به نوع شرکت ها انجام می گیرد، گفت: شرکت هایی که تایید می شوند وارد مرحله حمایتی شده و مهم ترین حمایتی که برای آنها در نظر داریم، استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی است.
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان گفت: در سال ۱۳۹۲ شرکت هایی که مشمول حمایت توسط صندوق نوآوری و شکوفایی می شدند، ۴۱ شرکت بود. این تعداد در انتهای سال ۹۳ به یک هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان رسید.
وی با بیان اینکه تعداد شرکت های مشمول معافیت های مالی نیز ۱۰ برابر شده است، اضافه کرد: اکنون بیش از ۴۰۰ شرکت دانش بنیان به مرحله فروش رسیده و در فروش خود مشمول مالیات و مزایای قانونی شده اند.
سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص معافیت های گمرکی توضیح داد: طبق هماهنگی هایی که با گمرک داشته ایم، ۲۰ شرکت به گمرک معرفی شده اند تا از این تسهیلات استفاده کنند. دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان در خصوص دیگر مزایای شرکت های دانش بنیان اعلام کرد: افراد اصلی فعال در شرکت ها نیز می توانند از تسهیلات نظام وظیفه ویژه استفاده کنند که در این راستا با بنیاد نخبگان نیروهای مسلح همکاری هایی داشته ایم.
وی ادامه داد: تاکنون ۱۵ نفر برای استفاده از این تسهیلات معرفی شده اند.
صاحبکار در خصوص نامه ای که معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به معاون اول رییس جمهوری در خصوص مشکل معافیت های مالی افراد ارایه داده است، گفت: این موضوع درباره حقوق کارکنان فعال در پارک های علمی و فناوری بوده و جزو مباحث کارشناسی به شمار می رود.
سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: همچنین این موضوع در کمیسیون اقتصادی هیات وزیران مطرح شده و امیدواریم به تصویب برسد.
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان در خصوص استقرار شرکت ها در شعاع ۲۰ کیلومتری شهر خاطرنشان کرد: طی جلسه ای در هیات دولت داشته ایم،  امیدواریم تا در هفته های آینده اتفاقات خوبی در این زمینه بیفتد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :