آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84450
تاریخ انتشار : 11 مهر 1394 14:9
تعداد بازدید : 772

تلویزیون اینترنتی امسال تجاری نشود دیگر نخواهد شد

معاون فنی شرکت آی سیما گفت: هزینه های زیادی که برای تلویزیون اینترنتی کردیم هنوز بی نتیجه مانده و اگر نتوانیم این سرویس را تا سال جاری تجاری سازی کنیم، دیگر امکان اجرایی شدن آن وجود نخواهد داشت.

فناوران- حسن جُند با بیان اینکه آی سیما نخستین ارایه دهنده خدمات IPTV مبتنی بر اینترانت در ایران است، اظهار داشت: این رسانه، با استفاده از پروتکل اینترنت و زیرساخت مخابراتی مجموعه وسیعی از رسانه ها و سرگرمی ها را در اختیار قرار می دهد.
وی افزود: تاکنون تجهیزات مورد نیاز برای سرویس دهی آی پی مدیا در هفت استان تهران، آذربایجان شرقی، یزد، اصفهان، گلستان، خراسان رضوی و قزوین به صورت پایلوت آماده ارایه سرویس شده است.
او گفت که این سرویس برای مشترکان ویژه (VIP) در استان های تهران و یزد راه اندازی شده است.
معاون فنی شرکت آی سیما با بیان اینکه راه حل فنی ارایه این سرویس به طور کامل با استفاده از شرکت های دانش بنیان داخلی و شرکت های معتبر خارجی تهیه شده است، عنوان کرد: تمامی واحدهای مورد نیاز اعم از بازاریابی، فروش، نصب، توسعه و مرکز عملیاتی شبکه، پژوهش و تهیه هدفمند محتوا، تبلیغات، پاسخگویی به مشترکان، امور قراردادی و غیره در داخل شرکت مستقر شده و به ارایه سرویس می پردازند.
جُند با بیان اینکه در سه سال گذشته 30 میلیارد تومان برای این پروژه ملی هزینه کرده ایم، تصریح کرد: باید هماهنگی های لازم بین ارگان های ذی ربط این پروژه یعنی مخابرات، صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گیرد ولی متاسفانه تاکنون هنوز نتوانستیم این موضوع را تجاری کنیم و مجوزهای لازم به ما داده نشده است.
وی افزود: علی رغم هزینه زیادی که برای این موضوع کرده ایم هنوز اقدامات صورت گرفته بی نتیجه باقی مانده است؛ با بیش از 100 شرکت داخلی هم مذاکرات مرتبط را انجام داده ایم که آماده راه اندازی سرویس هستند. معاون فنی آی سیما در عین حال عنوان کرد: اگر نتوانیم این سرویس را در سال جاری، تجاری سازی کنیم متاسفانه باید بگویم که دیگر امکان اجرایی شدن آن وجود نخواهد داشت. ما رقیب هیچ کس نیستیم و بدون شک با آغاز به کار IPTV که به عنوان پروژه ملی مطرح است، برای همه بخش های مرتبط درآمدزایی می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :