آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84459
تاریخ انتشار : 11 مهر 1394 15:1
تعداد بازدید : 913

نهمین الکامپ گیلان به کار خود پایان داد

نهمین نمایشگاه الکامپ گیلان که هفتم مهرماه با حضور رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون فناوری صنایع و نوسازی کشور، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان و معاون استاندار گیلان افتتاح شد، دیروز به کار خود پایان داد.

فناوران- نمایشگاه الکامپ استان گیلان به همت سازمان نظام صنفی رایانه‎ای این استان در روزهای هفتم تا دهم مهر ماه در محل نمایشگاه‏های دایمی گیلان برگزار شد.
ناصر علی سعادت رییس سازمان نصر کشور با حضور در این نمایشگاه گفت: از اواخر برنامه پنج ساله سوم بحث صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات مطرح و در برنامه چهارم و پنجم توسعه، بندهای مفصلی درباره صنعت فاوا تدوین شد، اما در عمل نتوانست بندهای قانون را آنگونه که انتظار داشت پیش ببرد.
او با تاکید بر اینکه برنامه ششم توسعه یک فرصت پیش روی صنعت فاواست، افزود: بندهای ۳۲ تا ۳۸ سیاست‏های ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه به صنعت ICT اشاره شده است. اما معتقدم مهم‏ترین بند از برنامه ششم توسعه ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری، بند یک آن است که به رشد اقتصادی را تا پایان برنامه هشت درصد پیش بینی کرده است.
سعادت گفت: در آخرین آماری که شرکت سیسکو منتشر کرده، اعلام شده در سال ۲۰۱۵ جمعیت کره زمین حدود ۷ میلیارد است، اما تعداد دستگاه‏های متصل به اینترنت 13.2 میلیارد است، این یعنی دو و نیم برابر تعداد افراد روی کره زمین این بازار موجود است و اگر این ارقام را در کشور مقایسه کنیم در حال حاضر بیش از ۲۰۰  میلیون دستگاه داریم که امکان اتصال به اینترنت را دارند. طبق آمار کمپانی سیسکو انتظار می‏رود تا سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاه‎های متصل به اینترنت به ۵۰ میلیارد برسد و در ایران هم با همین فرمول به حدود ۵۵۰ میلیون خواهد رسید. این ها فرصت های پیش روی ماست.
فرشید بخشی‎نژاد رییس هیات مدیره نظام صنفی رایانه‎ای گیلان هم  با بیان اینکه نظام صنفی رایانه‏ای گیلان همواره تلاش می‎کند جایگاه بخش ‎خصوصی در صنعت IT در استان گیلان ارتقا یابد گفت:  هدف ما این است به عنوان نماینده بخش خصوصی در این بخش یکی از بازوهای دولت و در تحقق دولت الکترونیکی همراه دولت باشیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :