آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84488
تاریخ انتشار : 12 مهر 1394 11:32
تعداد بازدید : 854

آخرین گام‌ها در مسیر الفبا

نماد گوگل در Nasdaq بسته شد

مدتی است که خبر پیوستن گوگل به آلفابت یا همان الفبا منتشر شده است اما این غول عظیم جست وجو تغییراتی را اعمال کرده که به پیوستنش به الفبا مربوط می شود و از دید رسانه ها این خبر رسمی پیوستن گوگل است.

فناوران- یکی از نخستین کارهایی که  در این زمینه انجام شده، تغییر شعار ابتدایی گوگل است. گوگل شعاری داشت که می گفت: «شیطانی عمل نکن»، اکنون گوگل پس از پیوستن به الفبا، این شعار را تغییر داده و با مفاهیم ملایم تری سعی در اثرگذاری برکارکنان خود دارد. به گزارش وال استریت ژورنال، شعارهای تازه گوگل جملاتی مانند: «قانونی عمل کن»، «احترام همکارت را نگهدار»، «مسوولیت پذیر باش» و جملاتی از این دست است. البته گوگل قبلاً کارهایی مانند طراحی کرم های نفوذگر برای دریافت اطلاعات از کاربران خود یا فروش علاقه مندی های آنها برای کسب درآمد انجام داده است که با شعارهایش چندان همخوانی نداشته و باعث شد که استیو جابز، مدیر عامل فقید اپل، این شعارها را «مشتی چرت و پرت» بخواند. 
حالا گوگل امیدوار است که با شعارهای تازه، در الفبا، افق تازه ای بیابد. 
البته تلاش های گوگل برای استفاده از فرصت ایجاد شده به تغییر شعار محدود نشده و سهامداران سوندار پیچای را نیز به عنوان مدیر عامل، برای نظارت بر فعالیت های شرکت برگزیدند. پیچای در این پست یک مأموریت ویژه دارد و آن، دنبال کردن نوآوری ها و یافتن ابتکارهای تازه در محیط های غیر مرتبط است. همانطور که همه در دنیای تکنولوژی می دانند، گوگل یکی از پیشتازان استفاده از ایده های نو است و اکنون زمانی که موتور جست وجوی این شرکت در حال بررسی داده ها در فضاهای اینترنت هستند و از سیستم عامل آندرویید تا وب سایت یوتیوب را زیر نظر گرفته اند، الفابت فرصت این را دارد تا بخش «Fiber» این شرکت را زیر چتر خود داشته باشد. فایبر یا همان فیبر، قسمت مربوط به اینترنت گوگل است. کالیکو، گوگل سلامتی، گوگل سرمایه گذاری، نست (Nest) یا همان بخش خانه هوشمند، گوگل مربوط به سرگرمی و چند بخش دیگر نیز همگی تحت پوشش آلفابت قرار می گیرند تا مبادا نوآوری ارائه شود و گوگل از آن بی اطلاع بماند. 
براساس اعلامیه ای که گوگل منتشر کرده است، کلیه سهام این شرکت از کلاس C تا کلاس A در بازار سهام Nasdaq در پایان ساعت کاری روز جمعه 2 اکتبر (10 مهر) بسته شد و از روز 5 اکتبر (13 مهر) این سهام ها در قالب سهام آلفابت در کلاس های A و C قابل معامله خواهند بود. این درواقع آخرین گام برای رسمی شدن وجود شرکت هلدینگ «آلفابت» است و از این پس غول گوگل با ساختاری تازه کار خود را ادامه می دهد. روش عملکرد گوگل در عرصه اقتصادی، خود یک سبک تازه و موفق از اقتصاد بود اما اکنون مدیران این ابرشرکت آمریکایی با استفاده از روش های سنتی بازار، قصد دارند تغییرات همزمان مدیریتی خود را به نتیجه ای بهتر برسانند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :