آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84517
تاریخ انتشار : 12 مهر 1394 12:57
تعداد بازدید : 1017

رییس اتحادیه در پاسخ به طرح اخیر سازمان نصر برای معرفی شرکت‌های متقاضی مجوز گارانتی

اتحادیه همچنان تنها مرجع احراز صلاحیت متقاضیان گارانتی فاواست

با اعلام سازمان نظام صنفی رایانه ای مبنی بر احراز صلاحیت متقاضیان مجوز گارانتی و خدمات پس از فروش و معرفی آنها به سازمان حمایت، رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران نیز نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد.

 اتحادیه اعلام کرده است:«پیرو مصاحبه دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای جناب آقای رضانژاد به اطلاع می رساند، تنها مرجع  صدور پروانه کسب و طبق آخرین تغییرات انجام شده در قانون نظام صنفی و آیین نامه های اجرایی آن اتحادیه ها رسما مسوولیت ساماندهی و رسیدگی صنف هستند. لذا با توجه به مصوبه هیات عالی نظارت رسته فروش و تعمیر رایانه و کلیه لوازم جانبی و قطعات مربوطه تحت پوشش اتحادیه فناوران رایانه تهران است و به این ترتیب اتحادیه مسوول رسیدگی به حوزه خدمات پس از فروش و کارت های گارنتی 
نیز است.
اتحادیه فناوران پیرو جلسه تشکیل شده در تاریخ 25 فروردین 94 با سازمان حمایت مسوول شد تا شرکت های گارنتی دهنده معتبر را شناسایی و معرفی کند و طبق نامه ارسالی از سازمان حمایت پیرو جلسه مربوطه مقرر شده پس از اطلاع رسانی اتحادیه ظرف مدت معین، صرفا شرکت هایی (اشخاص حقوقی) که از سوی اتحادیه معرفی شده باشند و تاییدیه شبکه خدمات پس از فروش را دارا باشند حق ارایه کارت ضمانت به محصولات IT را دارند. 
بنابراین کلیه شرکت هایی که در رسته تعمیرات فعالیت می کنند و توان و شرایط ارایه خدمات را دارند با مراجعه به اتحادیه درخواست خود را جهت بازرسی کارگروه خدمات پس از فروش به اتحادیه اعلام می کنند. پس از طی این بازرسی شرکت مذکور جهت دریافت مجوز به سازمان حمایت از مصرف کننده معرفی می شوند. در واقع تنها سازمان حمایت، مرجع صدور مجوز خدمات پس از فروش بوده و اتحادیه مسوول ارزیابی و بازرسی شرکت ها است.
 اتحادیه جهت رفع این ابهامات پیگیری های لازم را از سازمان حمایت از مصرف کننده انجام خواهد داد تا خلاف تفاهم فی مابین و دستور سازمان انجام نشود.
در نهایت اعلام می دارد کلیه اشخاص حقوقی که مبادرت به خرید و فروش و ارایه خدمات می کنند طبق قانون نظام صنفی موظف به دریافت پروانه کسب مربوطه از اتحادیه هستند و در صورت ارایه خدمات پس از فروش می بایست اقدامات لازم را از اتحادیه پیگیری تا به سازمان معرفی و مجوز را دریافت کنند.» 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :