آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84582
تاریخ انتشار : 13 مهر 1394 12:2
تعداد بازدید : 1088

گشتی در بازار تجهیزات صوتی خودرو

«سورنا» خواب ندارد

بازار هر کالایی که بی رونق باشد، بازار خرید و فروش تجهیزات صوتی و تصویری خودرو مشتریان خود را دارد و می توان گفت که بازار کالاهای این حوزه همیشه گرم و پررونق است. اگر سری به مرکز خرید و فروش و نصب سیستم های صوتی و تصویری خرید در خیابان سورنا بزنید صحت ادعای ما برای تان مشخص می شود.

فناوران-  البته فعالان بازار این کالا می گویند که رونق در حد سال های قبل نیست و از اواخر شهریور ماه بازار با کاهش حجم تقاضا مواجه شده است. اما بررسی وضعیت بازار گویای این امر است که خیابان سورنای تهران گویا خواب ندارد و ساعت کاری کسبه این صنف تا نیمه های شب ادامه دارد.
به گفته یکی از فعالان بازار تحهیزات صوتی خودرو، تابستان امسال با وجود نوسان نرخ دلار آزاد، وضعیت بازار مساعد بود و از لحاظ موجودی مگر در مواردی خاص دچار مشکل نبودیم. وی با اشاره افزایش 5 درصدی قیمت ها در بازار تجهیزات صوتی خودرو گفت: در بازار تجهیزات صوتی و تصویری خودرو برندهای پایونیر، سونی و جی وی سی از مطرح ها هستند که خریداران با توجه به علاقمندی خود به برند خاص و همچنین قیمت برای خرید اقدام می کنند.یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید گفته های همکارش گفت: معمولا فصل پاییز بازار ما رونق چندانی ندارد، اما امیدواریم شب عید بازار خوبی داشته باشیم.
در مقابل یک فعال بازار می گوید: تابستانی که گذشت بازار در حدی که باید رونق نداشت و این امیدواری وجود دارد که شب عید خوبی را پیش رو داشته باشیم. وی در مورد موجودی کالاها در بازار هم گفت: اگر چه از لحاظ موجودی برندهای سونی و جی وی سی مشکلی نداریم اما در مورد برخی از مدل های محبوب برندهای پایونیر با کاهش موجودی در بازار مواجه شده ایم.
وی در مورد قاچاق در بازار این کالا هم گفت: مانند هر کالای دیگری کالاهای قاچاق در این حوزه هم وجود دارند. به گفته وی، برخی از شرکت های مطرح حتی اقدام به ارایه خدمات پس از فروش برای کالاهای قاچاق کرده و قاچاق موضوع چندان جنجالی در بازار تجهیزات صوتی خودرو نیست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :