آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84672
تاریخ انتشار : 14 مهر 1394 11:24
تعداد بازدید : 1051

در دومین نشست فعالان بخش‎خصوصی و دولتی فاوای کشور تاکید شد:

توسعه صنعت فاوا توجه بیشتری را می‎طلبد

دومین نشست فعالان بخش فاوای کشور با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و جمعی از مسوولان و فعالان بخش خصوصی و دولتی حوزه فاوا برگزار شد.

فناوران- ناصر علی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور در این مراسم با تاکید بر بندهای اقتصادی برنامه ششم توسعه، گفت: با وجودی که در سیاست‏های کلی برنامه ششم توسعه بندهای 31 تا 38 به فاوا اختصاص یافته است، اما معتقدم بندهای اقتصادی هستند که بازار و اقتصاد ما را توسعه می‎دهند. 
وی افزود: به صراحت در برنامه ذکر شده رشد اقتصادی شتابان و پایدار و اشتغال‏زا به گونه‎ای که با بسیج همه امکانات و ظرفیت‏های کشور، متوسط رشد هشت درصد در طول برنامه محقق شود. 
او گفت: اگر نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در رشد هشت درصدی و توسعه اقتصاد لحاظ نشود، به جرات می‎توان گفت این پیش‎بینی امکان‎پذیر نیست. در این راه نیازمند همراهی عملی دولت هستیم در غیر این صورت فاوا مصداق پدری مهربان و بی‏توجه می‏شود که فرزند خود را مهم‏ترین اولویت زندگی‎اش می‎داند اما در تمام روز به کسب و کار می‏پردازد و شب هنگام دیروقت به خانه باز می‎گردد و هیچ زمانی برای رسیدگی به فرزندش ندارد.
سعادت در ادامه در خصوص نمایشگاه الکامپ بیست و یکم گفت: پیش ثبت نام نمایشگاه الکامپ امسال از هجدهم مهر ماه به صورت آنلاین آغاز خواهد شد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‏ای کشور با تاکید بر همراهی دولت و بخش‎خصوصی در برگزاری نمایشگاهی شایسته صنف گفت: الکامپ فرصتی برای صنعت فاوای کشور است و باوجودی‏ که سال گذشته نمایشگاه الکامپ ضعیف عمل کرد اما امسال با واگذاری مجوز برگزاری به سازمان نصر کشور، امیدهای تازه‏ای به بدنه صنف دمیده شده تا نمایشگاهی پررونق داشته باشیم. در این مراسم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که از ابتدای نشست به مسایل مطرح شده از سوی حاضران گوش فرا داد، به دلیل جلسه فوری معاون اول رییس جمهور از نیمه نشست، با ارایه سخنرانی زودتر از موعد خود فعالان فاوای کشور را تنها گذاشت. محمود واعظی در سخنرانی خود با تاکید بر ایجاد بستر کار برای بخش خصوصی از فقدان ارایه راهکار در جهت همکاری بیشتر در این نشست انتقاد کرد و افزود: آینده باید دست بخش خصوصی باشد و دولت هم حمایت و سیاستگذاری کند. در حوزه ICT باید تمرین کنیم با کمک یکدیگر این کار را پیش ببریم. ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عزم راسخی برای همکاری با بخش‎خصوصی داریم و در این جلسات به دنبال یافتن راه حل و راهکارهایی از سوی فعالان حوزه فاوا هستیم تا مسیرهای موثر همکاری را پیدا کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :