آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84674
تاریخ انتشار : 14 مهر 1394 11:25
تعداد بازدید : 981

واکنش تند مدیرعامل اپراتور دوم به نظر رییس سازمان تنظیم مقررات

زمانی برای ورود ایرانسل به بورس تعیین نشده است!

از الزام واگذاری ایرانسل در بورس هفت سال می گذرد که به تازگی مدیرعامل ایرانسل با اعلام رسمی مخالفت با بورسی شدن تاکید کرده: در شرایط فعلی بورس، واگذاری تیشه به ریشه زدن است و دولت حاضر نیست در حق خود، شرکای این پروژه و شریک خارجی ایرانسل چنین اجحافی کند. مدیر عامل اپراتور دوم ارتباطی کشور با بیان مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره زمان ارایه سهام ایرانسل در بورس خاطر نشان کرد: با اتفاقاتی که در یک ماه گذشته برای بورس افتاده و دایم دچار فراز ونشیب است، بورسی شدن تیشه به ریشه زدن است.

ایسنا- علیرضا قلمبر دزفولی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت ارایه سهام این شرکت در بورس، اظهار کرد: از ابتدا در این خصوص یک نکته را متذکر شده ام و اکنون هم با تاکید بر همان نکته و براساس مستندات صحبت می کنم.
مدیر عامل ایرانسل در عین حال تصریح کرد: به عنوان فردی که از ابتدای کار ایرانسل در جریان تمام امور مربوط به آن قرار داشته ام و براساس مستندات اعلام می کنم در این حوزه مطابق مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات عمل شده و اگر فردی غیر از این نظری دارد، باید حرف خود را ثابت کند.
وی ادامه داد: براساس مصوبات رگولاتوری به طور شفاف اعلام شده که طبق اعلام ایرانسل از اول مرداد ماه 1394 فرآیند بورسی شدن آغاز می شود، حال در این میان آنهایی که خبر از اولتیماتوم اول و دوم و پایان مهلت می دهند به نظر می رسد حتی خودشان مصوبه را نخوانده اند.
مدیر عامل اپراتور دوم ارتباطی کشور در ادامه در پاسخ به این سوال که در نمایشگاه تلکام امسال رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از پاییز امسال به عنوان مهلت در نظر گرفته شده برای ایرانسل یاد کرده بود، توضیح داد: همان طور که اشاره کردم در این زمینه یک مصوبه وجود دارد و در آن هم صحبتی از پاییز نشده و به صراحت اعلام شده است که باید فرآیند بورسی شدن این شرکت از اول مرداد ماه آغاز شود. برای این تاریخ زمان پایانی نیز اعلام نشده است.
دزفولی ادامه داد: ما هم براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات شروع به مذاکره و مکاتبه با سازمان بورس کرده و از آنها خواسته ایم شرایط بورسی شدن را اعلام کنند. در همین زمینه نیز جلساتی برگزار شده و فرآیند آغاز شده است. اما مدیر عامل ایرانسل در بخش دیگری از صحبت های خود خاطر نشان کرد: بزرگ ترین ذینفع ایرانسل در ایران دولت است و به اشکال مختلف بیش از 40 درصد درآمد ما به دولت پرداخت می شود. وی ادامه داد: حال اگر قرار باشد این فرآیند به اصلی ترین و بزرگ ترین ذینفع خود ضرر بزند، طبیعی است چه بنده به عنوان مجری این کار و چه هیات مدیره ما زیر بار این نخواهیم رفت که به بهانه بورسی شدن به دولت ضرر وارد شود مگر این که خود دولت متقبل این ضرر شود. مدیر عامل اپراتور دوم ارتباطی کشور با تاکید بر این که ورود به بورس در شرایط فعلی بورس نوعی تیشه به ریشه زدن است، متذکر شد: نه دولت حاضر است چنین اجحافی در حق خود کند و نه این اجحاف را در حق شرکای این پروژه و شریک خارجی ایرانسل روا می دارد. وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به شرایط وضعیت بسیار شفاف و روشن است و هر فرد که باشد همین تصمیم را می گیرد.
مدیر عامل اپراتور دوم ارتباطی کشور ادامه داد: من مجاز نیستم مواردی که وزیر ارتباطات در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات بیان کرده اند را اعلام کنم، اما این صحبت ها ثبت و ضبط شده و می توان با اجازه گرفتن از شخص وزیر، فرمایشات ایشان در این زمینه را پخش کرد تا دیگران نظر مقام عالی وزارت در این رابطه را که منجر به ابلاغ مصوبه مذکور شد بدانند.
براساس این گزارش در حاشیه برگزاری نمایشگاه تلکام عمیدیان رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفته بود پس از مهلت تعیین شده برای واگذاری ایرانسل در بورس این شرکت تقاضای ۶ ماه مهلت اضافه کرد که اکنون این مهلت تمام شده و ایرانسل باید اول پاییز نحوه ورود به بورس را به کمیسیون ارائه می کرد.
علی اصغر عمیدیان معاون وزیر ارتباطات درباره سرانجام ورود شرکت ارتباطی ایرانسل به بورس تاکید کرده بود: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات طبق یک زمانبندی شرکت ایرانسل را موظف کرده که تا اول (پاییز 94) نحوه ورود 21 درصد سهام خود در بورس را ارایه کند. رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح کرد: اکنون اول پاییز است و پیگیری ها برای بورسی شدن این شرکت از طریق دبیرخانه انجام می شود و چگونگی واگذاری نیز از طریق هیات مدیره ایرانسل مشخص خواهد شد.
وی گفت: مقدمات واگذاری ایرانسل در بورس از یک ماه پیش آغاز شده است.
عمیدیان در پاسخ به این سوال که قرار بود ایرانسل اول پاییز سال گذشته نحوه ورود خود را به بورس را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارایه کند گفت: قبلا فرصت تا پاییز پارسال بوده است مجدد نامه ای نوشتند 6 ماه فرصت خواستند.
موضوع واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل در بورس از سال اول شروع فعالیت این اپراتور مطرح بوده است.
پس از بلاتکلیفی چند ساله این موضوع سازمان بازرسی کشور سال گذشته به این موضوع ورود پیدا کرد و خواستار رسیدگی جدی وزارت ارتباطات به موضوع واگذاری سهام ایرانسل شد. پس از آن کمیسیون تنظیم مقررات در جلسه ای ایرانسل را  موظف کرد که حداکثر ظرف 6 ماه شرایط و نحوه سهام بندی در بورس را ارایه کند. مهلت ایرانسل برای عرضه سهام در سال 93 به پایان رسید اما واگذاری انجام نشد.
مدیرعامل این اپراتور دلیل عدم واگذاری طبق زمان مقرر را فراهم نبودن شرایط عرضه سهام در بورس در سال 93 عنوان کرد و گفت: در سال آینده (94) ورود ایرانسل به بورس انجام خواهد شد.
در همین رابطه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات نیز تایید کرد که با توجه به اینکه معمولا سال مالی شرکت ها پس از تیر ماه آغاز می شود روند بورسی شدن ایرانسل در مرداد ماه انجام خواهد شد؛ اما اکنون با پایان نیمه اول سال 94 هنوز این اتفاق رخ نداده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :