آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84677
تاریخ انتشار : 14 مهر 1394 11:54
تعداد بازدید : 1114

پیش‌بینی رییس سازمان فناوری اطلاعات

اندازه بازار تلکام پس از برنامه ششم 60 هزار میلیارد ریال خواهد بود

رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: با راه اندازی 3G در کشور، تولید اپلیکیشن ها از 5 هزار به 40 هزار افزایش یافت.

تسنیم- نصرالله جهانگرد در همایش استارت آپ ویکند دانشگاه آزاد با ارایه گزارشی از وضعیت توسعه IT در کشور گفت: در این شبکه سه لایه ارتباطات وجود دارد که پایین ترین سطح آن شبکه کابلی یا فیبر، بعد مایکروویو و در نهایت هم ماهواره است.
جهانگرد با بیان اینکه خطوط بین المللی از جنوب ایران گذشته و یک خط 3.5 ترابیت بر ثانیه ای هم از چابهار آغاز و از آذربایجان بیرون رفته و به آلمان می رسد، گفت: انتظار داریم در طی پنج سال آینده از این خطوط چند مورد دیگر اجرا کنیم.
وی با بیان طراحی شبکه کشور در گذشته برای انتقال صوت، از تعویض کل معماری شبکه در ایران خبر داد و گفت: در آستانه تغییر بزرگی برای هدایت ترافیک دیتا هستیم. او در زمینه کسب و کارهای نو با تاکید بر حمایت از این کسب و کارها، گفت: اقتصاد ایران جهت توسعه باید از این راه عبور کند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: کل بازار تلکام ایران 2.5 درصد GDP و بازار آن حدود 25 هزار میلیارد ریال است که تا برنامه ششم به 60 هزار میلیارد ریال می رسد و از این میزان حدود 30 درصد در بخش شبکه و بقیه در اپلیکیشن است.
وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که با همکاری شما یک ایده به سرعت تبدیل به خدمت و ثروت شود، خاطر نشان کرد: برآورد ما حداقل 20 هزار شرکت استارت آپ است که به خلق ثروت در کشور کمک کنند و در این راستا، حمایت از استارت آپ ها را هدف گذاری کرده ایم.
جهانگرد با تاکید بر هرگونه حمایت لازم جهت راه اندازی کسب و کارها از ایجاد اکوسیستمی که تمام بازیگران این میدان در آن وصل شده و به سرعت به نتیجه برسند خبر داد و گفت: به این ترتیب، هر چه سریع تر ایده ها به کسب و کار تبدیل می شوند.
وی گفت: به زودی استارت آپ ویکند با حضور یک کمپانی بزرگ خواهیم داشت تا به این ترتیب عرضه و تقاضا را کنار هم بیاوریم.
جهانگرد با بیان احصا 500 تا 600 خدمت دولتی گفت: این خدمات در 14 خوشه تقسیم بندی شده اند که زمینه خوبی به عنوان داده های جانبی و اولیه برای کسب و کارهای نو است و می توانید برای هر کدام برنامه نویسی و در کنار آن صدها اپلیکیشن طراحی کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :