آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84686
تاریخ انتشار : 14 مهر 1394 12:16
تعداد بازدید : 677

سوتفاهم بین وزارت ارتباطات و مخابرات زیاد است

وزیر سابق ارتباطات گفت: در زمان واگذاری مخابرات شش صفحه نامه نوشتم و نسبت به مشکلات این نوع واگذاری هشدار دادم و اکنون نیز اختلاف نظری در پایین بودن تعرفه های تلفن ثابت نیست اما موضوع تعرفه و انحصار مخابرات باید همزمان حل شود.

خبرگزاری فارس- احمد معتمدی عضو کمیسیون تنظیم مقررات گفت: اصل کلی تعرفه گذاری در دنیا بر این است که قیمت خدمات باید مناسب باشد در غیر این صورت قیمت پایین به صنعت ضرر خواهد زد.
وی گفت: معتقدم که درباره تلفن ثابت باید فکری کرد زیرا تعرفه های این بخش حدود 12 سال است که ثابت مانده و اگر تعرفه ها از حدی پایین تر باشد به نفع مصرف کننده نخواهد بود. زیرا در این صورت سرمایه گذار خرد و عمده رغبت سرمایه گذاری در این صنعت را نخواهد نداشت و با نبود سرمایه گذاری کیفیت خدمات افت خواهد کرد. وی تاکید کرد: در اصل موضوع که تعرفه تلفن ثابت پایین است اختلاف نظری بین وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات نیست اما باید در پکیجی (بسته ای) منافع شرکت مخابرات و منافع حاکمیت دیده شده و لازم است که به صورت همزمان موضوع تعرفه ها و انحصار زیرساخت ها که باید در اختیار حاکمیت باشند، حل شود. وزیر سابق ارتباطات ادامه داد: هم اکنون زیر ساخت شهرها در اختیار شرکت مخابرات است و هیچ شرکتی نمی تواند بدون همکاری با مخابرات سرویس ارایه کند. معتمدی تصریح کرد: آخرین باری که موضوع تعرفه ها در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی شد زمانی بود که طبق محاسبات هم کدسازی تلفن ثابت 15 درصد هزینه مالی به شرکت مخابرات تحمیل کرده بود.
وزیر سابق ارتباطات ادامه داد: بررسی موضوع تا حدودی آغاز شده است و 2 طرف پیشنهادهایی دارند اما معتقدم سوءتفاهم زیادی بین طرفین وجود دارد و پیش از همه باید این سوءتفاهم ها برطرف شود. همچنین یکی از ایرادات وزارت ارتباطات به مخابرات، نحوه مدیریت این شرکت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :