آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84689
تاریخ انتشار : 14 مهر 1394 12:23
تعداد بازدید : 1035

رشد محبوبیت گجت های پوشیدنی در بازار ایران

در میان کالاهای نوظهور در بازار دیجیتال، ساعت و دستبندهای هوشمند بیشترین توجه را به خود اختصاص داده اند؛ آن هم در شرایطی که بازار دررکود به سر می برد.


فناوران- محبوبیت این گجت های تازه از راه رسیده در حدی است که امروزه بیشتر جوانان و نوجوانان یک نمونه از ساعت و یا دستبندهای هوشمند را در اختیار دارند و اخبار مربوط به ورود جدیدترین نمونه ها را نیز پیگیری می کنند.
کارشناسان می گویند: رونق بازار ساعت و دستبندهای هوشمند در شرایط فعلی مایه امیدواری و نشان دهنده این موضوع است که این گجت های آینده درخشان و بازار پررونقی پیش رو خواهند داشت.
این درحالی است که گروهی از کارشناسان پیش از این اعلام کرده بودند که تب ساعت و دستبندهای هوشمند به زودی فروکش می کند و کاربران به زودی در خواهند یافت که این گجت ها امکانات چندانی به آنها ارایه نکرده و چندان کارآمد نیستند. با این حال پس از گذشت حدود دو سال از عرضه رسمی این گجت ها بازار این کالا در ایران نیز مانند سایر کشورها گرم و پررونق است. به گفته فعالان بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال، تابستانی که گذشت بازار دستبند و ساعت های هوشمند رونق داشت و بیشتر محصولاتی با میانگین قیمت 300 تا 500 هزار تومان مورد توجه قرار گرفتند. به گفته آنها با فرا رسیدن فصل پاییز بازار تا حدودی با کاهش تقاضا مواجه شده است. این درحالیست که گروهی دیگر از فعالان بازار می گویند: ماه های آغازین سال تحصیلی فصل رونق بازار است. چرا که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در محیط دانشگاه و مدرسه با تکنولوژی های جدید آشنا شده و به این ترتیب بازار این کالاها رونق می گیرد. 
به گفته آنها همچنین بسیاری از خانم های غیر محصل در محیط باشگاه های ورزشی با این گجت ها آشنا شده و برای خرید اقدام می کنند. آنها در رابطه با گجت های پوشیدنی می گویند که سایر گجت ها نظیر حلقه، گردنبند، عینک و کلاه به صورت محدود وارد کشور شده و به نظر نمی رسد که در صورت عرضه گسترده نیز مخاطب چندانی داشته باشد. اما ساعت و دستبندهای هوشمند محبوبیتی جهانی دارند.
فعالان بازار می گویند: در حال حاضر بسیاری در انتظار ساعت های جدیدی هستند که در نمایشگاه های بزرگ معرفی شده و وعده حضور آنها به بازار در آینده نزدیک داده شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :