آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84758
تاریخ انتشار : 15 مهر 1394 12:46
تعداد بازدید : 1156

فصل آینده و توسط کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی انجام می‌شود

نخستين گزارش ارزيابي عملكرد دستگاه های دولتی در تحقق دولت همراه

دبیر کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی گفت: در فصل آینده، نخستین گزارش ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در عمل به تکالیف ابلاغ شده، به دولت ارایه خواهد شد.

سازمان فناوری اطلاعات- رضا باقری اصل افزود: با ابلاغ آیین نامه توسعه و گسترش کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات از سوی دولت، زمینه شتاب دهی به رشد فناوری اطلاعات فراهم شده است.
وی با بیان این مطلب که بر اساس یکی از بندهای این آیین نامه، می بایست گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی در عمل به تکالیف به هیات دولت ارایه شود افزود: با توجه به این امر و با اقدام های در دست اجرا، نخستین گزارش ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در عمل به تکالیف ابلاغ شده، در زمستان سال جاری به دولت ارایه خواهد شد. معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این مطلب که نگاه دولت در این مصوبه، مشارکت بخش خصوصی و ارتقای جایگاه آن در حوزه فعالیت های ICT است، تصریح کرد: با این مصوبه، دستگاه های اجرایی می توانند فعالیت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خود را هم به صورت منظم و در تعامل با نظام برنامه ریزی کشور و هم سریع تر عملیاتی کنند.
وی خاطرنشان کرد: ساختار مصوبه مذکور لزوم همکاری بیشتر دستگاه های اجرایی برای تحقق دولت الکترونیکی را به دنبال خواهد داشت و نظیر یک برنامه راهبردی است که فرآیند نظارت نیز برای آن پیش بینی شده است. رضا باقری اصل با بیان برخی از ماده های مصوبه توسعه و گسترش کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: با توجه به این مصوبه، دستگاه های اجرایی می توانند در راستای توزیع عادلانه فرصت های دسترسی به بازار، پروژه های خدمات مشاوره حوزه فاوا به غیر از خرید تجهیزات و سخت افزار را تا سقف سه برابر نصاب معادلات متوسط واگذار کنند. وی ادامه داد: همچنین دستگاه های اجرایی می توانند کلیه فعالیت های اجرایی ارایه خدمات الکترونیکی خود به مردم را در چاچوب نقشه راه توسعه دولت الکترونیکی پس از تصویب کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی از طریق مشارکت بخش خصوصی به صورت BOT و BOO انجام دهند.
دبیر کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی تاکید کرد: همچنین این مصوبه، خرید هر نوع نرم افزاری داخلی كه در درگاه يكپارچه ثبت نرم افزارهاي رايانه اي ثبت شده (ایجادشده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) بدون رعایت مالکیت فکری در کلیه دستگاه های دولتی را ممنوع کرده است. وی با اشاره به توجه مصوبه توسعه و گسترش کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات به ایجاد دولت همراه گفت: مصوبه مذکور، برای تحقق دولت همراه کلیه دستگاه ها اجرایی را موظف کرده است که نسخه الکترونیکی همراه (موبایلی) خدمات خود را تهیه و پس از تأیید صحت کارکرد فنی از طریق درگاه دولت همراه سازمان فناوری اطلاعات ایران در دسترس مردم قرار دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :