آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84763
تاریخ انتشار : 15 مهر 1394 13:12
تعداد بازدید : 1109

تجهیـزات آموزشی حرفـه ای فرامــوش شده انـد

حرف کالاهای کامپیوتری و دیجیتال دانشجویی یا دانش آموزی که به میان می آید، ذهن همه به سمت نوت بوک و تبلت های ارزان قیمت، حافظه های فلش و کالاهایی از این دست می رود. در حالی که کالاهای دیجیتالی در بازار وجود دارند که کمتر دانشجو یا دانش آموزی به سراغ آنها می رود. تخته شاسی های هوشمند و قلم های دیجیتال با حافظه های حداقل 32 مگابایتی برای ذخیره اطلاعات نگارش شده، تخته های هوشمند که با هدف کنار زدن تخته های وایت برد تولید شدند و کالاهایی از این دست در بازار ایران وجود دارند، اما با این حال کاربران این کالاها که دانشجو و دانش آموزان هستند بنا به دلایلی چون قیمت گران و یا نداشتن اطلاع از وجود چنین محصولاتی به سراغ آنها نمی روند. البته تخته های هوشمند بیشتر مورد استفاده مدارس و موسسات آموزشی هستند که البته قیمت گران آنها موجب شده است بیشتر در شرکت های تجاری شاهد حضور آنها باشیم. به گفته کارشناسان رشد قیمت و کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان از مهمترین دلایل بی توجهی به کالاهای آموزشی در حوزه دیجیتال و کامپیوتر است. فعالان بازار هم با تایید این موضوع می گویند: حافظه های فلش OTG که امکان انتقال راسحت و بدون واسطه اطلاعات از موبایل به نوت بوک و تبلت و برعکس را می دهند از کالاهایی هستند که می توانند بیشترین کاربرد را نزد دانشجو و دانش آموزان داشته باشند.

مریم عسگری
اما به دلیل قیمت گران و همچنین عدم آشنایی برخی از کاربران با این کالا مخاطب چندانی در بازار ندارد.
آنها همچنین با اشاره به کاربرد مطلوب تخته های شانسی دیجیتال که قابلیت ذخیره اطلاعات نوشته شده در حافظه را داشته را دارد گفتند، این تخته ها با برندهای گوناگونی در بازار موجود است که قیمتی حدود 300 تا 450 هزار تومان داشته و کاربردی موثر در کلاس های درس دارند.
فعالان بازار می گویند به غیر از این قلم های استایلوس که قابلیت نوشتن راحت روی صفحات لمسی تبلت و نوت بوک را فراهم می کنند نیز گزینه مناسبی برای دانشجویان به شمار می آیند که متاسفانه به علت فقر دانش و یا آگاهی بیشتر از این کالاها استفاده های غیر آموزشی می شود. به همین دلیل است که میزان واردات این کالاها نیز بسیار کم است. 
به گفته کارشناسان با توجه به اینکه بسیاری از دانشجو و دانش آموزان توان خرید یک نوت بوک یا گوشی و یا حتی لوازم التحریر مورد نیازشان را ندارند، شاید کمی غیرمنطقی باشد که انتظار رونق بازار تجیهزات دیجیتال آموزشی با قیمت گران را داشته باشیم. به گفته آنها در حال حاضر این تجهیزات
در برخی از مدارس غیرانتفاعی با شهریه های بسیار بالا قابل استفاده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :