آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84768
تاریخ انتشار : 15 مهر 1394 13:30
تعداد بازدید : 1255

چرا گوشی های هوشمند کند شارژ می شوند

یکی از مشکلات کاربران کند شدن شارژ گوشی هوشمند است و این موضوع معمولا زمانی اتفاق می افتد که پس از مدتی از گوشی های هوشمند استفاده می شود، کم کم باتری ضعیف می شود، هنگ می کند و دیر شارژ می شود.

فناوران - گاهی این اشکالات با به روزرسانی های نرم افزاری حل می شود و گاهی هم مشکل از جای دیگری است. در این گزارش به بررسی کوتاه دلایل کندی شارژ شدن گوشی های هوشمند می پردازیم.
 کابل
یکی از مهم ترین دلایل کند شاژر شدن گوشی های هوشمند، کابل یو اس بی است. عموما استفاده روزمره از این کابل باعث پاره شدن و آسیب دیدن بخشی از آن می شود. بسیاری از کاربران ممکن است برای سال ها از یک کابل و شارژر برای گوشی خود استفاده کنند و به مساله خرابی و غیرقابل استفاده بود آن توجه نکنند.
کابل های یو اس بی ممکن است دچار خمیدگی یا کشش شده باشد یا به دلیل قرار گرفتن در معرض گرما یا سرمای شدید دچار پوسیدگی شده باشد. همه این موارد به اضافه استفاده روزمره باعث از بین رفتن کابل می شود. 
در کل این کابل ها از جمله آسیب پذیرترین اجزای گوشی هوشمند هستند که باید مراقب خرابی احتمالی آن باشید. 
 منبع الکتریسیته
زمانی که از کامپیوتر برای شارژ گوشی هوشمند تان استفاده می کنید سرعت شارژ شدن گوشی به شدت افت می کند. حتی وقتی از USB 3.0 استفاده کنید فقط 0/9 آمپر جریان از پورت دریافت می کنید. 
سریع ترین راه شارژ گوشی ها مستقیما از طریق برق است.
 آداپتور نامناسب
تغییر ولتاژ ناگهانی ممکن است باعث آسیب دیدن آداپتور شود و در عملکرد آن مشکل ایجاد کند. آداپتور برای حفظ گوشی هوشمند از آسیب دیدن در شرایط مختلف ساخته شده و استفاده نادرست از آن مشکلاتی را برای گوشی ایجاد می کند.
 استفاده از گوشی هنگام شارژ
معمولا افراد هنگامی که گوشی آنها به منبع الکتریسیته برای شارژ شدن متصل است از آن برای مرورگری، پخش موسیقی یا بازی استفاده می کنند.
از سوی دیگر استفاده از گوشی که نمایشگری با وضوح بالا شارژ بیشتری نسبت به سایر گوشی ها مصرف می کند میزان مصرف باتری بیشتر می شود.
 اپلیکیشن های فعال در پس زمینه
برخی اپلیکیشن ها به صورت پیوسته در حال استفاده از شارژ هستند و اگر در زمان شارژ فعال باشند سرعت شارژ شدن گوشی را کاهش می دهند. 
بهترین راه نصب یک Task manager خوب و بررسی اپلیکیشن های اجرا شده است. پس از بررسی اپ ها توسط تسک منیجر، اپ های مشکل دار را پاک کنید و شاهد افزایش سرعت شارژ شدن گوشی باشید.
 مسدود شدن پورت شارژر
معمولا گوشی وقتی داخل کیف یا جیب قرار می گیرد، ذرات گرد و غبار ورودی شارژر میکرو یو اس بی را مسدود می کنند و هنگام ورود کابل این ذرات به هم فشرده تر شده و باعث مسدود شدن و عدم برقراری ارتباط بین شارژر و پورت می شود.
 آسیب پورت USB
گاهی دیر شارژ شدن گوشی مربوط به پورت USB گوشی است. احتمالا پینی داخل پورت شکسته که باعث کارکرد نادرست آن می شود. 
گاهی نیز به دلیل رطوبت، پورت دچار خوردگی می شود و این موضوع باعث تشکیل نواری بین دو قسمت فلزی شده و شارژ شدن را با مشکل روبرو می کند.
تمیز کردن قسمت خوردگی کار تعمیرکاری است که آشنایی کامل با فرآیند باز و اسمبل کردن قطعات داشته باشد.  برای تمیز کردن قسمت خوردگی باید از سرکه سفید یا الکل مخصوص تمیز کردن استفاده شود. بعد از باز کردن گوشی و دسترسی به قسمت مورد نظر با گوش پاک کن آغشته به سرکه سفید قسمت دچار خوردگی را مرطوب کنید. مراقب ورود سرکه به قسمت های دیگر باشید. پنج تا هشت دقیقه صبر کنید سپس به وسیله دستمال کاغذی قسمت آغشته به سرکه را پاک کنید. حال به وسیله گوش پا ک کن سطح را به الکل آغشته کنید و آن را نیم ساعت در هوای آزاد قرار دهید. گوشی را با قرار دادن تمام قطعات در جای درست خود ببندید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :