آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8477
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 9:11
تعداد بازدید : 560

علت قطعي دسته جمعي سايت ها مشخص شد

قطع دسته جمعی سایت ها تا جايي پيش رفته كه برخي رسانه ها به انتقاد از اين موضوع پرداخته و آوردند كه در زمان سخنراني رييس جمهوري در مراسم آغاز به كار مجلس نهم سرعت اينترنت كشور به دلايل نامعلوم به حداقل ممكن رسيد.

ایسنا- در آخرين ساعات روز یکشنبه  و نخستين ساعات بامداد روز  گذشته (ساعت 23:30 تا ساعت 1:15) برخي سايت‌هاي كشور از جمله برخي خبرگزاري‌ها و پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني براي مدت يك ساعت و 45 دقيقه قطع شدند كه مسوولان مخابرات كشور امروز مسووليت اين اختلال را برعهده گرفته و خرابي تجهيزات را عامل آن دانستند.
كامران كاظمي- مدير نگهداري و پشتيباني فني ديتاي مخابرات استان تهران - در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره افزود: خرابي تجهيزات، شب گذشته به قطعي ارتباطات مشتركاني شد كه از مخابرات سرويس مي‌گيرند كه با تلاش‌هاي صورت گرفته اين اختلال يك و نيم ساعت طول كشيد و دوباره اين سايت‌ها فعاليت خود را، از سر گرفتند.
وي در عين حال تاكيد كرد كه در حال حاضر هيچگونه مشكلي براي مشتركاني كه اينترنت خود را از مخابرات مي‌گيرند، وجود ندارد.
اگرچه مسوولان مخابراتي مسووليت اختلالات شب گذشته را برعهده گرفته‌اند اما با اين حال در روزهاي اخير به نظر مي‌رسد وضعيت اينترنت كشور به پايداري گذشته نيست و به اذعان بسياري از كاربران در موارد مختلف شاهد كندي سرعت و يا قطع برخي سايت‌ها بوده‌ايم.
حتي اين موضوع تا جايي پيش رفته كه امروز برخي رسانه‌ها به انتقاد از اين موضوع پرداخته و آوردند كه در زمان سخنراني رييس جمهوري در مراسم آغاز به كار مجلس نهم سرعت اينترنت كشور به دلايل نامعلوم به حداقل ممكن رسيد.
در اين ميان عده‌اي از كارشناسان و متخصصان فضاي سايبري كشور هم از قطع روتر روسيه سخن مي‌گويند و دليل كندي سرعت روز گذشته را در اين موضوع مي‌دانند. عده‌اي هم مساله را كاملا عادي تلقي كرده و مي‌گويند معمولا همه روزه ساعت‌هاي 10 تا 11 يكي از شلوغ‌ترين ساعات اينترنت است و اين موضوع را اين‌گونه توجيه مي‌كنند كه همه روزه بين ساعت 10 تا 11 صبح به دليل بالا بودن ترافيك شبكه اينترنت كشور كاربران در نقاط مختلف شاهد نوعي كندي در سرعت هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :