آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84772
تاریخ انتشار : 15 مهر 1394 13:32
تعداد بازدید : 1267

پاسخ استعلام ها از سازمان امور مالیاتی تهران الکترونیکی می شود

رییس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: سازمان امور مالیاتی کشور از 17 مهر ماه، پاسخ استعلام ها را در شهر تهران به صورت الکترونیکی با یک کد 12 رقمی ارایه می دهد.

ایرنا- محمدرضا دشتی اردکانی گفت: طبق توافقی که با وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان امور مالیاتی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران صورت گرفت، از 17 مهر ماه پاسخ استعلام دارایی در سامانه ثبت آنی به صورت الکترونیکی با یک کد 12 رقمی ارایه می شود.
وی با بیان اینکه تا اول آذر ماه استعلامات دارایی در شهر تهران به صورت الکترونیکی و در موارد استثناء بصورت سنتی پاسخ داده می شود، افزود: امیدواریم پس از بررسی زیرساخت های لازم، تا پایان سال استعلام ها و پاسخ آن به صورت الکترونیکی انجام شود.
به گفته دشتی اردکانی، تمام زیرساخت های لازم برای الکترونیکی کردن استعلام ها در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آماده است و منتظر اعلام سازمان های دیگر درخصوص آماده بودن زیرساخت های آنها هستیم.
سیدصادق سعادتیان مدیرکل ثبت استان تهران نیز همکاری و همدلی سردفتران اسنادرسمی با اداره کل ثبت استان تهران را یادآور شد و افزود: همکاری دوجانبه منجر به موفقیت در اجرای طرح های ملی، استانی و سازمانی شده و اگر این همکاری نبود بطور قطع امروز در خدمات الکترونیکی ثبت آنی و ارتباط الکترونیکی دفاتر اسنادرسمی موفق نبودیم.
وی با بیان اینکه پاسخ استعلامات نسبت به اوایل بهتر شده، اما همچنان راضی کننده نیست، گفت: با برنامه ریزی انجام گرفته، استعلامات روزی سه بار کنترل می شود و اگر ابهامی نداشته باشد حداکثر سه روز کاری پاسخ استعلام ها ارسال می شود.
به گفته سعادتیان، متصدیان استعلامات، اسناد مالکیتی را که مشمول طرح تعویض سند مالکیت می شود، استعلام نکنند.
مدیرکل ثبت استان تهران به سه پل ارتباطی متقاضیان با اداره کل اشاره کرد و افزود: برای ارتقای کار و امور اداری ایمیل من، ایمیل معاونان و شماره پیامک اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران پل های ارتباطی برای شنیدن و پیگیری امور است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :