آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84778
تاریخ انتشار : 15 مهر 1394 13:39
تعداد بازدید : 996

دبیر نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال تهران:

به دستاوردی بیش از نمایش هنر دیجیتال فکر می کنیم

پنجمین نمایشگاه هنر دیجیتال تهران (Tadaex) با آثار بیش از30 هنرمند ایرانی و بین المللی از کشورهایی مانند هلند، اتریش، آلمان، کانادا و روسیه در حال برگزاری است.


فناوران- در این نمایشگاه که به مدت 7 روز از دهم تا هفدهم مهرماه برپا خواهد بود، علاوه بر نمایش آثار، هفت اجرای صوتی و تصویری و چهار کارگاه برای علاقه مندان هنر دیجیتال در گالری محسن اجرا می شود. 
احسان رسول اف، دبیر نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال تهران، با اشاره به هدف این نمایشگاه که ایجاد فضایی تخصصی و مستقل برای علاقه مندان و جستجوگران هنر دیجیتال است، آن را اتفاقی فراتر از نمایش صرف هنر دیجیتال دانست و گفت: چشم انداز نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال تهران، فراتر از نمایش آثار هنر دیجیتال، ایجاد بستری منعطف و مدرن برای تبادل اندیشه، فرهنگ در قالب چیدمان ها، اجراها و کارگاه های دیجیتال در میان هنرمندان، هنردوستان و مردم است. وی افزود: برخورداری از فرصت تعامل و تبادل دانش با هنرمندان، استادان و نمایندگان فستیوال های بین المللی در این حوزه از اهداف نمایشگاه هنر دیجیتال است. علی پناهی، مدیر فنی نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال (تادائکس) نیز در مورد قالب این دوره گفت: پنجمین نمایشگاه هنر دیجیتال تهران با محوریت «زبان شهر» برگزار می شود و آثار متفاوتی در رابطه با امر شهری ارائه شده که موضوعاتی همچون زبان و شهر، رابطه افراد با شهر، صداها و محیط های شهری را دربر می گیرند.  پناهی افزود: سی هنرمند از ایران و کشورهای دیگر در تهران گردآمده اند تا آثار خود در حوزه هنر دیجیتال را به نمایش بگذارند؛ آثاری که با استفاده از جدیدترین نرم افزارها طراحی و با به کارگیری تکنیک ها و ابزار نوین موجود در حوزه هنرهای بین رشته ای و رسانه ای جدید، در قالب چیدمان های محیطی، تعاملی و ویدیو ارایه می شوند. وی با اشاره به اینکه اجراهای این دوره، تغییرات کیفی و فنی زیادی داشته اند تصریح کرد: اصلی ترین ویژگی آثار این دوره تعاملی بودن آنها و لزوم برقراری ارتباط مخاطب با آثار برای تکامل و ارائه فرم نهایی مورد نظر است.  
گفتنی است در این دوره از تادائکس، کارگاه هایی نیز در کنار نمایش  شانزده اثر در حال برگزاری است که اساتید شناخته شده ای از ایران، آلمان و اتریش به تدریس نرم افزارهای تخصصی و کاربرد آن در هنر دیجیتال می پردازند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :