آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84929
تاریخ انتشار : 18 مهر 1394 9:32
تعداد بازدید : 654

آدیداس کفش را هم چاپ کرد

شرکت تولید لوازم ورزشی آدیداس در وب سایت خود نمونه تازه کفش این شرکت را به نمایش گذاشته که با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی تولید شده است.


Engadget- بسیاری از شرکت های تولید کفش یا دیگر لوازم زندگی اکنون نگران آینده هستند و علت اصلی نگرانی آنها هم پیشرفت روزافزون تکنولوژی پرینت سه بعدی است. آنها نگران این هستند که در آینده ای نه چندان دور مردم دیگر برای خرید به مغازه نروند و هر چه لازم دارند در خانه پرینت بگیرند. شرکت آدیداس در طرحی ابتکاری به شیوه ای دیگر بر این نگرانی خود فائق آمده است. این شرکت نمونه ای اولیه از کفش دویدن به نمایش گذاشته است که زیره آن با یک پرینتر سه بعدی پرینت گرفته شده است. 
براساس اعلام آدیداس، این زیره که با مواد خاص ساخته شده است، می تواند خود را با شکل پا و مسیری که صاحبش در آن می دود هماهنگ کند و یک جایگزین بسیار قدرتمند برای بالشتک های مرسوم امروزی محسوب می شود.  پل گائودیو، سرپرست بخش تولیدات جدید آدیداس در اینباره گفت: ما هر روز در شرکت به دنبال ایده های تازه و یافتن موادی هستیم که بتوانیم خلاقیت را زیر پاهای مردم بگذاریم. شرکت آدیداس اعلام کرده است که اگرچه این تنها یک نمونه نخستین از کفش پرینت شده است، اما ایده و نیت این شرکت بسیار جدی ست و روزی را تصور می کند که مشتریان پس از ورود به فروشگاه آدیداس، روی یک تردمیل می دوند و در همین زمان هم یک پرینتر، کفش مناسب پا و دویدن آنها را پرینت می گیرد. این کفش تازه ساخته شده که Futurecraft 3D  نام دارد، زیره ای مقاوم و منطعف را به کار گرفته است تا بتواند پاسخگوی نیازهای کف پای دوندگان باشد.  البته هنوز بسیار زود است که منتظر پرینترهای سه بعدی در کفش فروشی ها باشیم، اما این ایده و تلفیق آن با دیگر دانش ها مانند بیومکانیک که سال هاست در علوم ورزشی به کار گرفته می شود، می تواند آینده ای دیگر برای لوازم زندگی رقم بزند. آدیداس اعلام کرده که هنوز هیچ فناوری یا ابزار خاصی برای این ایده خود نساخته است اما اقدامات لازم برای این کار را انجام خواهد داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :