آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84933
تاریخ انتشار : 18 مهر 1394 9:37
تعداد بازدید : 589

رییس مرکز توسعه رسانه‌های دیجیتال ابراز امیدواری کرد:

تولیدکنندگان محتوای فاخرسهم خود را درنمایشگاه جیتکس افزایش دهند

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: تولیدکنندگان محتوای ایرانی و تولیدکنندگان محتوای دولت الکترونیکی باید با حضور پررنگ تر خود سهم بیش تری در نمایشگاه جیتکس داشته باشند.

فناوران- سید مرتضی موسویان اظهار داشت: عنوان امسال نمایشگاه جیتکس« آینده اشیا» است و در این نمایشگاه انتظار می رود با پروژه هایی مربوط به سال های آینده روبه رو شویم که فعلا در مرحله تست قرار دارند و هنوز به صورت تجاری در دسترس نیستند. 
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: نمایشگاه جیتکس نسبت به دیگر نمایشگاه های منطقه ارزش بالاتری دارد، اما بهتر از نمایشگاه جیتکس، نمایشگاه سبیت آلمان است که در جایگاه بالاتری نسبت به نمایشگاه های منطقه قرار دارد.
وی در پاسخ به این سوال که حضور چه بخشی از فعالان صنعت ICT در نمایشگاه جیتکس می تواند مفیدتر باشد، گفت: معتقدم که تولیدکنندگان ایرانی محتوا و تولیدکنندگان محتوای دولت الکترونیکی باید سهم بیش تری در نمایشگاه جیتکس داشته باشند.
موسویان خاطرنشان کرد:مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال هدایتگری و نظارت بر محتوای تولیدی در کشور را برعهده دارد و به صورت مستقیم متولی تولید محتوا نیست.
موسویان همچنین از آمادگی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برای حضور در نمایشگاه جیتکس علی رغم سختی های بودجه ای امسال خبر داد و گفت: آمادگی داشتیم که 2 تا 3 کانتر از پاویون ایران که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حضور شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد حمایت قرار گرفته بود را برای حضور ناشران دیجیتال اختصاص دهیم، اما باوجود استقبال قابل توجه شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات از حضور در این نمایشگاه، تولیدکنندگان محتوای دیجیتال امکان حضور در این نمایشگاه را نداشتند که امیدواریم با حمایت هایی که از این بخش صورت می گیرد، حضور رسانه های دیجیتال در این نمایشگاه در سال های آینده پررنگ تر شود .
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال درباره علت عدم استقبال از سوی تولیدکنندگان، گفت: امسال کسب و کار این فعالان چندان رونق نداشته است و معتقدیم اگر اثر فاخر و جدیدی وجود نداشته باشد، شرکت نکردن بهتر از بد شرکت کردن است.
موسویان افزود: تولید آثار فاخر در زمینه آثار چندرسانه ای در سال 93 سیر نزولی داشته و این روند در سال 94 نیز ادامه دارد. 
وی ادامه داد: باید حمایت ها برای سرمایه گذاری درتولید محتوا افزایش یابد که درسال های اخیر به دلایلی از جمله کمبود بودجه دولتی، این حمایت انجام نشده است. اما امیدواریم در 6 ماه باقی مانده از سال 94 بتوانیم در زمینه تولید محصولات جدید حرکت چشم گیری داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :