آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84934
تاریخ انتشار : 18 مهر 1394 9:38
تعداد بازدید : 571

امضای 100 نماینده مجلس پای طرح بازگرداندن مخابرات به دولت

نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی در برابر مسوولان رده بالای ICT که به این شهرستان سفر کرده بودند، گفت: هفته آینده طرح بازگرداندن مخابرات به دولت را که به امضای 100 نماینده رسیده است، پیگیری می کنم.


خبرگزاری تسنیم- محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، چهارشنبه گذشته به همراه مسوولان رده بالای حوزه ICT در جلسه شورای اداری شهرستان تربت جام شرکت و اینگونه سفرهای استانی را باعث افزایش احساس مسوولیت در دولت عنوان کرد.
در این نشست مسوولان ارتباطی اعم از مدیران اپراتورهای موبایل گزارش های مرتبط با شهرستان تربت جام را ارایه دادند اما ظاهرا این سخنان به مذاق غلامرضا اسدالهی، نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی، خوش نیامد و بعد از این گزارش ها گفت: اینکه دوستان می گویند در این استان عملا مشکل ارتباطی نداریم تعجب آور است زیرا وضعیت پوشش، آنتن دهی موبایل و اینترنت غیرقابل قبول است.
وی عنوان کرده که فکر می کردیم دوستان مشکل را می دانند و به اینجا سفر کردند تا آنها را حل کنند اما گویا نمی دانند مشکلات چیست.
این نماینده مجلس بعد از چنین اظهاراتی به طرح بازگرداندن مخابرات به دولت که امضای 100 نفر از نمایندگان مجلس را نیز به همراه دارد، اشاره کرده و گفته است زمانی این طرح به دلیل مشکلات حوزه مخابرات و ارتباطات در دستور کار مجلس بود اما به درخواست آقای مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) متوقف شد تا به مسایل رسیدگی شود اما ظاهرا فقط زمان خریداری شده است و دوستان مشکلات را هم قبول نمی کنند.
اسدالهی این را هم گفته که شنبه هفته آینده با بازگشت به تهران، این طرح را مجددا پیگیری می کند تا به سرانجام برسد.
صحبت های این نماینده مجلس بعد از بیان دغدغه های دفاتر ارتباط روستایی و کارگزاران مخابراتی در ارتباط با عدم سرویس دهی مخابرات ارایه شد.
در حالیکه به نظر می رسد مجددا قرار است طرح مسکوت مانده برگرداندن مخابرات به دولت دوباره فعال شود اما باید گفت پیش از این مقام عالی وزارت ارتباطات بارها اعلام کرده بود که علاقه ای به بازگشت مخابرات خصوصی شده به دولت ندارد و اصلا سیاست دولت این نیست.
اواخر سال گذشته نیز بار دیگر بعد از چهار سال که کمیته تحقیق و تفحص مجلس واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی را غیر رقابتی و دارای اشکال عنوان کرده بود، درخواست تحقیق و تفحص مجدد از مخابرات مطرح شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :