آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84943
تاریخ انتشار : 18 مهر 1394 10:45
تعداد بازدید : 933

حمایت از شرکت های دانش بنیان و IT برای حضور در نمایشگاه های مدیکا، جیتکس و بیوتکنولوژی

مدیرکل دفتر امور ترویج تجارت اعلام کرد: کریدور صادرات از شرکت های دانش بنیان در قالب پاویون ملی ایران از شرکت های دانش بنیان منتخب تولیدی فعال در حوزه های تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیست فناوری در نمایشگاه های پیش رو حمایت کرده است.

سازمان توسعه تجارت- مجید شاه حسینی در خصوص برگزاری جداگانه نمایشگاه های مدیکا، جیتکس و بیوتکنولوژی در سال 2015 میلادی افزود: این اقدام با توجه به رویکرد معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و در راستای کمک به صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی صورت گرفته است. وی افزود: برهمین اساس 70 درصد از هزینه های اجاره غرفه، غرفه سازی و حمل و نقل شرکت ها در این نمایشگاه ها پرداخت شده است و همین رویه در مورد نمایشگاه های پیش رو اجرا خواهد شد. مدیر کل دفتر امور ترویج تجارت با بیان اینکه تاکنون اقدامات اجرایی در خصوص حضور 10 شرکت منتخب حوزه تجهیزات پزشکی در بزرگترین نمایشگاه جهان در حوزه تجهیزات پزشکی، دارویی و بهداشتی «مدیکا 2015» صورت گرفته است، گفت: این شرکت ها در پاویونی به وسعت 114 مترمربع به معرفی توانمندی ها و محصولات خود می پردازند. وی در خصوص نمایشگاه جیتکس2015 نیز گفت: در این نمایشگاه 10 شرکت منتخب حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات حضور دارند و بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته، پاویون ایران در این نمایشگاه 110 مترمربع است. شاه حسینی در خصوص حضور شرکت های ایرانی در بزرگترین نمایشگاه بین المللی زیست فناوری اروپا «بیوتکنیکا 2015» نیز گفت: در این نمایشگاه که از امروز آغاز به کار کرده است 9 شرکت منتخب ایرانی در حوزه زیست فناوری شرکت کرده اند و در پاویونی به وسعت 108 متر به معرفی توانمندی ها و محصولات خود می پردازند. نمایشگاه مدیکا که بزرگ‎ترین رویداد نمایشگاهی جهان در حوزه تجهیزات پزشکی، دارویی و بهداشتی است هر سال تعداد زیادی از متخصصان و فعالان این حوزه را از سرتاسر جهان گرد هم می آورد تا آخرین دستاوردها و نوآوری های خود را در حوزه تجهیزات پزشکی برای علاقه مندان به نمایش بگذارند.  نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک خاورمیانه نیز موسوم به «جیتکس» همه ساله در مرکز تجارت جهانی شهر دوبی امارات متحده عربی برگزار می شود.  در این نمایشگاه کشورهای مختلف جهان به ارایه دستاوردهای گوناگون خود می پردازند. محصولاتی در زمینه های دولت الکترونیک، تجارت الکترونیک، الکترونیک و مخابرات، ماهواره و ارتباطات بی سیم، کامپیوتر (نرم افزار و سخت افزار)، سیستم های مداربسته، دوربین های فیلم برداری و عکسبرداری، تلویزیون های غول پیکر و آنچه که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از آن یاد می شود، حضور دارند. این نمایشگاه نخستین بار در سال 1981 با هدف در اختیار گرفتن دروازه جدیدی برای ایجاد کسب و کار در زمینه ICT برای مناطق آسیای میانه، شمال آفریقا  و جنوب آسیا برگزار شد.  این امر محیطی جذاب برای ارایه کنندگان صنعت ICT فرصتی فراهم آورد تا با ارایه مستقیم محصولات خود در این بازار نوظهور سود مالی شرکت های خود را بالا ببرند. سی وپنجمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس که چند سالی است نام خود را به هفته فناوری خاورمیانه
(GITEX TECHNOLOGY WEEK) تغییر داده است از 26 تا 30 مهر ماه جاری همزمان با هفته فناوری امارات برگزار می شود. نمایشگاه بیوتکنیکا بزرگترین نمایشگاه بین المللی اروپا در حوزه زیست فناوری است که هر دوسال یک بار در شهر هانوفر آلمان برگزار می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :