آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 84951
تاریخ انتشار : 18 مهر 1394 11:14
تعداد بازدید : 991

پروژه آزمایشی فیس‌بوک آغاز شد

شکلک هایی که جای لایک و دیس لایک را می گیرد

مدت ها بود زوکربرگ درباره اضافه کردن دکمه DisLike به فیس بوک فکر می کرد. مدتی است این دکمه به شبکه اجتماعی فیس بوک اضافه شده اما این روزها زوکربرگ و تیم همراهش پا فراتر از این گذاشته اند و در حال آزمایش شش شکلک به جای دکمه های Like و DisLike هستند که طیف وسیعی از احساسات را در بر می گیرد.

فناوران- مدیر ارشد محصولات فیس بوک، کریس کاکس، پایان هفته گذشته طی انتشار یک پست در فیس بوک اعلام کرد تجربه استفاده از این شکلک ها به جای دکمه در فیس بوک می تواند جالب باشد. 
وی گفت: ما مشغول مطالعه روی نظرات و واکنش های کاربران فیس بوک برای استفاده از این شکلک ها به عنوان زبان جهانی بیان احساسات هستیم.
این شکلک ها در حال حاضر برای کاربران دو کشور اسپانیا و ایرلند در حال آزمایش است و مسوولان بعد از بررسی واکنش ها و بازخوردها امیدوارند بتوانند آن را برای همه کاربران فیس بوک فعال کنند. به این ترتیب کاربران زیر هر پست فیس بوک هنگامی می توانند با نگه داشتن دکمه زیر پست شکلک ها را ببینند و بنا به واکنش حسی خود نسبت به پست منتشر شده یکی از آنها را انتخاب کرده و زیر هر پست ثبت کنند. این شکلک ها شامل عشق، عصبانیت، غم، خنده، تعجب و قهقهه است.
با راه اندازی این طرح دکمه دیس لایک دیگر دیده نخواهد شد و تنها یک دکمه است که می تواند به شکلک های مختلف تغییر شکل دهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :