آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85016
تاریخ انتشار : 19 مهر 1394 11:51
تعداد بازدید : 707

احتمال تهاتر مطالبات دولت از محل اموال شرکت مخابرات وجود دارد

بازگشت مخابرات به دولت در دستور کار امروز مجلس

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: طرح بازگشت مخابرات به دولت 2 ماه پیش با پیشنهاد آقای توکلی تهیه شد و به امضای تعدادی از نمایندگان رسید که مسکوت ماند و اکنون برای طرح در صحن مجلس یا اخذ فوریت باید در نوبت قرار بگیرد.


خبرگزاری فارس- اخیرا نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی در جریان حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این شهرستان، پس از شنیدن گلایه فعالان بخش خصوصی از همکاری نامطلوب مخابرات، اعلام کرده که طرحی برای بازگشت مخابرات به دولت در مجلس آماده شده و به امضای 100 نماینده نیز رسیده بود، اما بنابه سفارشی مسکوت مانده و از روز شنبه جاری (امروز) این طرح را بار دیگر پیگیری خواهد کرد.
هادی قوامی گفت: این طرح در گذشته مطرح شد و به امضای تعدادی از نماینده ها نیز رسیده است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت تصمیم برای از سرگیری پیگیری این طرح، طرح باید در نوبت مطرح شدن در صحن مجلس قرار بگیرد، گفت: اگر برای بررسی طرح تقاضای فوریت شود، نیز طرح های زیادی پیش از آن در نوبت طرح برای اخذ فوریت هستند که طبق روال باید منتظر باشد.
وی با اشاره به اینکه خودم از امضاکنندگان این طرح بوده ام، یادآور شد: این طرح حدود دو ماه پیش مطرح شده بود و آقای توکلی پیشنهاد دهنده و پیگیر طرح بود.
گفته می شود این طرح که در آن سیاست گذاری و نظارت عالیه بر شبکه های سیم مسی، ودایع و تهاتر بدهی از اموال مخابرات دیده شده است حدود 2 ماه پیش توسط احمد توکلی تهیه و به امضای برخی نمایندگان مجلس رسیده اما درنهایت توکلی به دلیل وعده رییس ستاد اجرایی فرمان امام برای رسیدگی به اوضاع، این طرح را مسکوت گذاشت.
از مهمترین موارد این طرح می توان به این موضوعات اشاره کرد:
سیاست گذاری، نظارت عالیه مدیریتی بر سازه ها و شبکه های سیم مسی در اختیار وزارت ارتباطات باشد و در صورت عدم تمکین مخابرات امکان جریمه پیش بینی شود.
ودایع تلفن همراه، بررسی معامله مخابرات، فروش املاک مخابرات از دیگر موضوعات مهم در این طرح است.
تهاتر دیون مخابرات از اموال این شرکت که دولت با هماهنگی خزانه بتواند بدهی های مخابرات را از اموال این شرکت بازپس گیرد در این طرح دیده شده است. همچنین در بندی از این طرح به موضوع جرایم و ممنوع الخروج شدن مدیران مخابراتی در صورت عدم تمکین به مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات (زیر مجموعه وزارت ارتباطات) اشاره شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :