آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85019
تاریخ انتشار : 19 مهر 1394 12:9
تعداد بازدید : 705

با وجود کاهش جهانی قیمت کنسول‌های بازی در ماه ژانویه

گیم بازهای ایرانی نصیبی از ارزانی جهانی نمی برند

اگر چه در شرایط فعلی و با توجه به رشد قیمت و کاهش قدرت خرید کاربران کالاهای کامپیوتری و دیجیتالی کمتر فردی به خرید کنسول های گران قیمت بازی فکر می کند، اما گویا بازار ابزارهای مکمل بازی نظیر فرمان های بازی، ابزارهای مانند MOVE، KINECT و برخی دیگر از تجهیزات سرگرمی رونقی نسبی دارد.

فناوران- به گفته فعالان بازار تجهیزات سرگرمی و بازی تابستانی که گذشت بازار بسیار بی رونق بود، اما از اوایل سال تحصیلی بازار تجهیزات مکمل تا حدودی رونق گرفته است.
به گفته آنها اما با توجه به کاهش شدید تقاضا برای کنسول های بازی به ویژه کنسول های جدید میزان واردات آنها به بازار نیز کاهش یافته و در مقابل در مراکزی چون پشت شهرداری یا خیابان جمهوری نمونه های قاچاقی این کالا به راحتی توسط دستفروشان خرید و فروش می شود.
ذاکری یکی از فعالان بازار تجهیزات سرگرمی با بیان این مطلب که خواه ناخواه این اتفاق در بازار کالاهای دیجیتال و تجهیزات سرگرمی رخ می دهد گفت: این موضوعی است که از قبل پیش بینی شده بود و معمولا زمانی که بازار با رشد قیمت و کاهش تقاضا مواجه می شود قاچاق فروش ها و به ویژه دست فروش های ارزان فروش، سود خوبی از شرایط به وجود آمده می برند.
به گفته وی در شرایط فعلی اما برخی از خریداران در انتظار کاهش قیمت ها هستند. کاهش قیمت هم تنها در صورت کاهش شدید نرخ دلار رخ می دهد که به نظر نمی رسد به این زودی شاهد بروز آن باشیم. این درحالیست که در خبرها آمده است که شرکت سونی اعلام کرده است قصد دارد قیمت کنسول PS4را برای کریسمس کاهش دهد.
بر اساس اعلام این شرکت قیمت مدل 500 گیگی پلی استیشنش 4 به 350 دلار کاهش پیدا کرد (قیمت قبلی 399 دلار) و گفته می شود کریسمس در رقابتی شدید با ایکس باکس وان مایکروسافت به 250 دلار (850 هزار تومان) کاهش قیمت پیدا خواهد کرد. 
در این باره فعالان بازار می گویند که کاهش قیمت ها در بازار جهانی به هر دلیل که باشد تاثیری در بازار فعلی بازار ایران نخواهد گذاشت و خریداران به امید کاهش قیمت ها در ماه کریسمس از خرید در زمان حال خودداری نکنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :