آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8515
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 9:18
تعداد بازدید : 1020

حفظ آرامش، اولویت هیات مدیره نصر تهران

استعفای سیامک پیربابایی از هیات مدیره و کمیسیون سخت افزار نظام صنفی رایانه ای تهران، هرچند در جای خود مهم است و نیاز به بررسی دارد، در مجموع می توانست موضوعی عادی تلقی شود که در هر سازمانی و تشکلی امکان بروز دارد.

ایمان بیک 

اما –بی تعارف- این اتفاق مهم و در عین حال ساده، با بی‌تدبیری یا بی‌توجهی، امروز به بحرانی در سازمان نصر تهران تبدیل شده است که یک‌بار دیگر موضوع دست‌های پشت پرده را در این سازمان صنفی پیش کشیده است.
اینکه می‌گویم دست‌های پشت پرده، قصد تایید و یا رد وجود چنین جریانی را ندارم و اصلا موضوع این نوشته نیز، آن جریان نیست.
به هرحال موضوع استعفا قابل مدیریت بود و هیات مدیره سازمان و شخص رییس آن، گام نخست را برای مدیریت استعفا به خوبی برداشت و با دعوت از عضو مستعفی به جلسه، امیدها برای حل و فصل موضوع به نحو مطلوب را افزایش داد. اما درست در همین نقطه، یک بی‌تدبیری موجب از دست رفتن دستاوردهای هیات مدیره شد.
بی‌تدبیری در مدیریت اظهارنظر اتفاق افتاد، بله. مخالف آزادی بیان نیستم، اما هر فعال صنفی و رسانه‌ای می‌داند که سازمان‌ها برای مدیریت امورشان، بیش از هر چیز به مدیریت همدلانه صداهایی نیاز دارند که از گوشه و کنار سازمان بلند می‌شود. شاید تاخیر ناموجه سازمان در راه‌اندازی روابط عمومی یکی از مهم‌ترین عواملی باشد که موجب شده است امکان مدیریت رسانه‌ای از سازمان پرمخاطب نصر تهران گرفته شود و کار به جایی برسد که یک کمیسیون مهم سازمان تا مرز انحلال پیش برود. همین بی‌تدبیری یا بی توجهی موجب می‌شود و شده است که گاه کسانی با درج مقالات تند و گاه بافتن آسمان و ریسمان، صرفا برای گرفتن حال رقیب یا به اعتقاد برخی اعضای معترض سازمان، تداوم بخشیدن به سلطه نظری خود بر آن، دستاوردها را یک شبه بر باد بدهند و پنبه تصمیمات را بزنند.
به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین اولویت‌های هیات مدیره سازمان در شرایط کنونی‌اش حفظ آرامش و انسجام صنفی است و تامین این اولویت نیز نیازمند ارکانی است که روابط عمومی یکی از مهم‌ترین آنهاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :