آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8520
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 9:33
تعداد بازدید : 392

ترفند موبایلی «اوباما» برای جلب نظر رای دهندگان

رییس جمهور آمریکا برای جلب نظر رای دهندگان آمریکایی خواستار ارایه خدمات دولتی بر بستر تلفن همراه و رایانه های قابل حمل شده است.

فارس- باراک اوباما فرمانی صادر کرده تا اطلاعات دولتی راحت‌تر و به طور گسترده‌تر در اختیار شرکت‌ها و موسسات تجاری قرار بگیرد.
این دستورالعمل که به طور رسمی از سوی کاخ سفید منتشر شده نهادهای مهم دولتی را ملزم می‌کند تا ظرف 12 ماه آینده، نسخه‌هایی جدید از خدمات دولتی خود را راه‌اندازی کنند که بر بستر تلفن همراه قابل دسترسی باشد. بر این اساس حجم گسترده‌ای از اطلاعات دولتی هم برای تشویق موسسات عمومی به راه‌اندازی سرویس‌های نوین الکترونیکی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
انتشار این اخبار بار دیگر به نگرانی‌ها در مورد امنیت کاربران و نحوه حفاظت از اطلاعات شخصی آنان دامن زده است. حتی در صورت طراحی ایمن پلات‌فورم‌های همراه خدمات دولت الکترونیکی این نگرانی وجود دارد که ضعف امنیتی سیستم‌عامل‌های همراه و شبکه‌های اپراتوری همراه به افشای اطلاعات کاربران منجر شود.
در همین حال نزدیک بودن صدور این دستورالعمل به زمان آغاز رقابت‌های انتخاباتی دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات شائبه انتخاباتی بودن آن را به شدت افزایش داده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :