آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8526
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 9:8
تعداد بازدید : 317

خرید وفروش لحظه ای اوراق تسهیلات مسکن

مدیر عامل کارگزاری بانک مسکن با بیان اینکه معامله روزانه هزار مشتری برای دریافت یا فروش اوراق تسهیلات مسکن، از شعب بانک استفاده می کنند، گفت: با این کار شاخصی برای بازار مسکن ایجاد شد که وضعیت بازار را نشان می دهد.

فارس- محمد رضا کفاش، در خصوص اوراق تسهیلات مسکن و فروش آن از طریق فرابورس افزود: بانک مسکن سپرده‌ای به نام ممتاز داشت که بر اساس آن علاوه بر سود کوتاه مدت به مشتریان اوراق تسهیلات مسکن اعطا می‌کرد که به منظور ایجاد شفافیت در قیمت‌ها و یکسان بودن قیمت آن در سراسر کشور، تصمیم بر فروش این اوراق در فرابورس گرفتند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بانک مسکن 1200 شعبه در سراسر کشور دارد، اگر فروش این اوراق از بانک جمع می‌شد، دریافت اوراق برای آنها سخت‌ بود بنابراین قرار شد شعب بانک به سیستم فرابورس متصل شود و در حال حاضر تمامی شعب بانک به فرابورس وصل است.
مدیر عامل کارگزاری بانک مسکن افزود:‌ بر این اساس از 11 بهمن ماه سال 89 معاملات اوراق تسهیلات مسکن به فرابورس و اتصال آن به شعب بانک شروع شد و در حال حاضر فروش اوراق در لحظه انجام می‌شود و برای خرید نیز در صورت داشتن کد معاملاتی این کار انجام می‌شود، در غیر این صورت با ارایه مدارک در همان شعبه پس از ارایه کد می‌تواند اقدام به خرید این اوراق کند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :