آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8527
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 9:15
تعداد بازدید : 599

در نامه‌ای به رییس کل بانک مرکزی

سه هزار سهامدار خواستار شروع فعالیت بانک الکترونیکی آرین شدند

سه هزار سهامدار بانک آرین در نامه ای خطاب به رییس کل بانک مرکزی ضمن درخواست خواستار بازنگری مجدد برای فعالیت بانک آرین نوشتند: کمترین توقع ما سهامداران از تمامی مدیران بانک مرکزی حداقل نگاه منصفانه و بدون موضع است.

پایگاه خبری بانکداری الکترونیکی- سه هزار سهامدار در نامه‌ای خطاب به محمود بهمنی از وی خواستند تا در خصوص حل و فصل موضوع بانک آرین تدابیر لازم را بیاندیشد.
متن نامه به شرح زیر است:
جناب بهمنی، ریاست کل بانک مرکزی، همان‌طور که استحضار دارید بانک الکترونیکی آرین به عنوان نخستین بانک کاملا مجازی در صنعت بانکداری کشور با رویکردی متفاوت برابر مقررات و رویه‌های قانونی نظام بانکی کشور پا به عرصه فرابورس نهاد و با استقبال کم نظیرحدود سه هزار سهامدار، خود را برای عملیاتی ساختن شیوه نوین بانکداری آماده کرد.
لیکن به یک‌باره و پس از ماه‌ها انتظار نسخه این بانک علی‌رغم همه ظرفیت‌های تخصصی، مالی و مدیریتی مناسب آن درهم پیچید و دستخوش تصمیمات ناگهانی شورای پول واعتبار شد که به نظر می‌رسد ریشه‌های این تصمیم تحت تاثیر فضای بی‌اعتمادی نسبت به فعالان اقتصادی و سرمایه‌های بخش خصوصی بوده است.
سهامداران نخستین بانک مجازی کشور در ادامه نامه خود خطاب به رییس کل بانک مرکزی نوشته‌اند: اغلب ما با امید به رونق احتمالی سهام در بازار پول و سرمایه، تمامی توان مالی خود را صرف خرید سهام این بانک کرده و درست در زمانی که دلالان بازار ارز و سکه شرایط وسوسه‌انگیزی را برای چنین سهامدارانی مهیا کرده بودند، بی‌اعتنا به چنین فضایی و با اعتماد به محمل‌های قانونی در عرضه سهام و پایداری تصمیمات بانک مرکزی وبازار فرابورس و اطمینان از صیانت سرمایه‌های خویش توسط مسوولان ذی‌ربط، با باوری عمیق، نسبت به حمایت از این عرضه اقدام کردیم.با نگاهی بر آنچه در سال گذشته در خصوص سرنوشت بانک آرین و سهامداران آن گذشت، چیزی جز بلاتکلیفی و سرگردانی در هیاهوی فضای سیاسی و بی اعتمادی حاصل از اختلاس بزرگ بانکی برای این جمع سه هزار نفری نمی‌بینیم.
سهامداران آرین در ادامه می‌افزایند: بر خود لازم می‌دانیم که بدون توضیح و تشریح ابعاد و تبعات لغو مجوز بانک آرین که شما کاملا از آن مطلع و بر آن اشراف دارید، مطالبات و انتظارات به حق خود را لااقل به عالی‌ترین مقام اجرایی نظام بانکی کشور منتقل کرده تا شاید برابر آنچه که در خصوص سایر بانک‌ها در شرایط بحرانی انجام شده است، در مورد بانک آرین نیز تصمیماتی راهگشا اتخاذ شود. اینکه خارج از چارچوب ضوابط قانونی و نگاه کارشناسی ابهامات متصور بر ساختار بانک آرین حل و فصل شود، انتظار منطقی نخواهد بود، لیکن کمترین توقع ما سهامداران از کلیه مدیران بانک مرکزی با آگاهی از اشکالات احتمالی وارده و مقایسه نوع و شکل آن با سایر ایرادات بانک‌های دیگر، حداقل نگاه منصفانه و بدون موضع است.
آنچه که این جمع را بر آن داشت که درخواست بازنگری مجدد را جهت فعالیت بانک آرین از آن مقام خواستار باشد، چیزی جز تصمیمات کلیدی و راهگشای شما در شرایط خاص گذشته که بر همگان روشن است، نیست. لذا اکنون نیز در چنین شرایطی که برای بانک آرین و سهامداران آسیب‌پذیر آن بنا به هر دلیلی حادث شده است، انتظار می‌رود در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام حمایت از سرمایه‌های ایرانی نامگذاری شده است با تدبیر و درایت شما و همکارانتان مجددا شاهد ادامه فعالیت اولین بانک الکترونیکی در کشور باشیم که ماحصل سال‌ها مطالعه و تلاش کارشناسی جمعی از جوانان و متخصصین صنعت بانکداری کشور است.
بدیهی است نظر و دستور مساعد حضرت‌عالی در حل و فصل موضوع با نگاه به اهمیت سرنوشت هزاران سهامدار امیدوار، قوت قلبی برای ادامه حیات و رونق بازار پول و سرمایه کشور خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :