آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85652
تاریخ انتشار : 27 مهر 1394 12:49
تعداد بازدید : 800

آذربایجان شرقی پایلوت شبکه ملی اطلاعات شد

توسعه زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین گام برای توسعه پایدار استان به شمار می رود.


فناوران- حسین زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی با ارایه عملکرد سند تدبیر توسعه فاوای این استان گفت: این سند در سه هسته کلیدی توسعه زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات توسعه خدمات الکترونیک، شبکه ملی اطلاعات دولت الکترونیک و ارتقای امنیت تبادل اطلاعات با 18 اقدام عملی برنامه ریزی شده است.
حسین زاده افزود: با افتتاح دیتاسنتر که با تلاش سازمان فناوری اطلاعات ایران، این اداره کل و بخش خصوصی استان به بهره برداری رسید، گام مهمی در تبادل ترافیک داخلی استان برداشته شد به نحوی که از برنامه پیش بینی شده در این مورد نیز پیش هستیم. وی گفت: این استان در شبکه ملی اطلاعات به عنوان پایلوت کشوری  در نظر گرفته شده است، به طوری که  هم زمان با رویکرد توسعه دولت الکترونیک 900 نقطه از دستگاه های اجرائی  به صورت الکترونیکی  در استان به هم اتصال دارندکه شبکه سلامت و آموزش و امور مالیاتی به عنوان نمونه ای از دستگاه های اجرائی استان در حال حاضر فعال می باشند.
وی خاطرنشان کرد: در توسعه اینترنت به مناطق کمتر توسعه یافته استان نیز مطابق برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش uso، 1341 روستای این استان به شبکه اینترنت متصل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :