آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85705
تاریخ انتشار : 28 مهر 1394 12:17
تعداد بازدید : 940

همراه اول به سخنان رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران واکنش نشان داد

طرح ادعاهای نادرست و غیر علمی

همراه اول با صدور بیانیه ای ادعاهای رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران در خصوص شرایط نصب آنتن های BTS را نادرست و غیر علمی دانست.

فناوران- هفته گذشته روزنامه فناوران همزمان با انتشار خبر انتقادات رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران نسبت به نصب آنتن های BTS با درج یک گزارش و شرح چند نکته صحبت های مطرح شده از سوی این عضو شورای شهر را غیرعلمی دانست. اکنون همراه اول نیز با انتشار اطلاعیه ای و طرح دلایل علمی و اصولی این سخنان را نادرست عنوان کرده است. 
اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران در همین باره اعلام کرد: رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، در تذکر پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه 21 مهر ماه اظهاراتی داشته که نادرست و غیر علمی است.
بر اساس این گزارش، رحمت الله حافظی ادعا کرده بود: «اگر همراه اول در مکان یابی و طراحی ها، پیش بینی درستی انجام می داد و به موازات آن، پیش بینی سیستم انتقال فیبرنوری را در دستور قرار می داد، امروز ، جمع آوری دکل ها را بهانه ای برای پوشاندن ضعف سیستم خود نمی کرد». وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شده بود: با اجرای تکنولوژی نسل سوم تلفن های همراه، تعداد سایت ها تقریباً به نصف کاهش می یابد؛ از این رو انتظار نداشته باشید که اجازه دهیم شهر تهران به مزرعه آنتن های BTS  تبدیل شود.
دراین بیانیه، همراه اول در پاسخ به این اظهارات، نکاتی را جهت روشن تر شدن موضوع عنوان داشته است:
1- با راه اندازی فناوری نسل 3 و 4 تلفن همراه بر روی فرکانس های در اختیار همراه اول، پوشش هر آنتن به حدود چند صد متر می رسد؛ در حالیکه هر آنتن نسل 2 چند کیلومتر را تحت پوشش قرار می دهد. همچنین از آنجا که پروانه نسل 3 و 4 اپراتور اول روی فرکانس های MHz 2100 و MHz 2600 ارایه شده، شعاع پوشش در این فرکانس ها نسبت به فرکانس های پایین تر مانند MHz 900 کاهش می یابد. در نتیجه این دو موضوع، علی رغم ادعای آقای حافظی، با اجرای تکنولوژی نسل نو، نه تنها تعداد سایت ها به نصف کاهش نمی یابد، بلکه افزایش قابل ملاحظه ای نیز خواهد داشت.
2- در سالیان اخیر، تعداد مشترکان تلفن همراه افزایش چشمگیری داشته است و طبعاً افزایش مشترک، آنتن های بیشتری می طلبد؛ در حالیکه در چند سال اخیر نه تنها مجوز افزایش آنتن BTS داده نشده، بلکه تعداد آنتن های BTS در تهران کاهش نیز داشته است. وقتی که تعداد مشترکان تلفن همراه رشد پیدا می کند، به همان میزان نیز نیاز به زیرساخت و ظرفیت سازی است؛ همانطور که در شهری مانند تهران با افزایش جمعیت، نیاز به احداث بزرگراه و ساخت و سازهای جدید است.
3- اصولا اجرای فیبر نوری برای شبکه انتقال کاربرد داشته و ایجاد پوشش موبایل فقط از طریق آنتن BTS امکان پذیر است و جمله اگر همراه اول پیش بینی سیستم انتقال فیبرنوری را در دستور قرار می داد، امروز، جمع آوری دکل ها را بهانه ای برای پوشاندن ضعف سیستم خود نمی کرد، نشان از عدم احاطه ایشان بر این بحث دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :