آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85709
تاریخ انتشار : 28 مهر 1394 12:35
تعداد بازدید : 1231

با پیاده‎سازی پروتکل ECE در تمام دستگاه‌های اجرایی کشور:

مصرف کاغذ در ادارات دولتی به حداقل می‏رسد

نشست آشنایی با پروتکل ECE بخش درخواست/پاسخ با حضور عطا ملکی تبار رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری، حسین ملایجردی مدیرکل دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری، ناصرعلی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، اصغر رضانژاد دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران و اکثر قریب به اتفاق فعالان و تولیدکنندگان نرم افزارهای اتوماسیون اداری برگزار شد.

نصر کشور- این نشست پیرو امضای تفاهم نامه ای میان سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری جهت تهیه پروتکل ECE بخش درخواست/پاسخ به منظور یکپارچه سازی نرم افزارهای اتوماسیون اداری برگزار شد.
در ابتدای این نشست رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری، با تاکید بر اینکه تلاش بخش خصوصی و سازمان نظام صنفی رایانه ای پشتوانه ای است که منجر به موفقیت و عملکرد مثبت دولت خواهد شد، افزود: بخش خصوصی باید از نظر فناوری از دولت جلوتر باشد؛ تنها در این صورت است که دولت می تواند مطالبه گر بخش خصوصی شود. این همکاری شکل گرفته در دو جنبه قابل توجه است. توسعه تعداد دستگاه های اجرایی که می توانند از طریق اتوماسیون اداری با یکدیگر مرتبط باشند و پیاده‎سازی اتوماسیون اداری مدرن و مترقی که مورد تایید سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز هست.ملکی تبار با بیان اینکه مشکل فعلی ناهمخوانی زبان نرم افزارهای اتوماسیون اداری است که مانع برقراری ارتباط دستگاه های دولتی با یکدیگر شده است، گفت: از سازمان نظام صنفی رایانه ای خواستیم با اتکا به نیروهای کارشناسی خود یک پروتکل یکپارچه و منسجم که مورد تایید همگان باشد تهیه کند که نتیجه آن نیز پروتکل ECE بخش درخواست/پاسخ است.
رییس سازمان نصر کشور نیز با بیان اینکه دولت یازدهم فرصتی است که بخش خصوصی می تواند وعده همیشگی دولت ها برای واگذاری امور به بخش خصوصی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را محقق کند، گفت: همزمان با طرح مساله توسط مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری کارگروهی در کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان تهران تشکیل شد و با صرف ساعت‎ها و جمع‏آوری نظرات کارشناسی، پروتکل ECE بخش درخواست/پاسخ نهایی شد و طی تفاهم نامه ای که به امضای طرفین رسید شرکت های فعال در این حوزه موظف شدند، بندهای آن را در نرم‎افزارهای اتوماسیون اداری خود پیاده سازی کنند.
سعادت با تاکید بر اینکه این نشست با هدف ایجاد فرصت برابر برای تولیدکنندگان نرم افزارهای اتوماسیون اداری در سراسر کشور برگزار شده است، گفت: پروتکل ECE بخش درخواست/پاسخ به صورت سراسری در تمام دستگاه های اجرایی کشور پیاده سازی خواهد شد، بنابراین شرکت های فعال در این حوزه ضمن بررسی مفاد این پروتکل باید بندهای آن را به منظور هم زبانی تمامی نرم افزارهای اتوماسیون اداری پیاده سازی کنند.
ملکی تبار نیز با اشاره به اینکه هدف ما برقراری امکان تبادل اسناد به صورت مولتی مدیا بین دستگاه های اجرایی است، گفت: امکان تبادل اسناد مولتی مدیا، تبادل امضای دیجیتال و امکان یکپارچه سازی این ابزارهای متنوع در نرم‎افزارهای اتوماسیون اداری است. هدف ما به حداقل رساندن مصرف کاغذ در ادارات دولتی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :