آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85712
تاریخ انتشار : 28 مهر 1394 12:36
تعداد بازدید : 1083

چین با وجود تمام تلاش ها باز هم سایت های آمریکایی را هک کرد

بعد از این همه کشمکش های اخیر آمریکا و چین به دلیل حملات سایبری شدید و مکرر چین به سایت های دولتی آمریکا و تهدید آمریکا برای شروع یک جنگ جدید و بعد از آن، مذاکرات مقامات چین با آمریکا برای ماله کشیدن به این سری حملات، چین دوباره به یکی از شرکت های آمریکایی حمله کرده است.

رویترز- همین هفته پیش بود که دولت چین در پی درخواست دولت آمریکا در یک اقدام غیرمنتظره هکرهایی را که به سرقت اطلاعات محرمانه از شرکت های آمریکایی و انتقال آنها به شرکت های چینی مظنون هستند، دستگیر کرد تا از این طریق مقامات آمریکا را قانع کند با این کشور کنار بیایند و مقامات چین و آمریکا در مذاکراتی موافقت کردند که به دلایل تجاری از همدیگر جاسوسی نکنند. اما دیروز یک شرکت امنیت سایبری آمریکا مدعی شد که هکرهای مرتبط با دولت چین سعی کرده اند با نفوذ به هفت شرکت آمریکایی در سه هفته گذشته اقدام به سرقت اطلاعات آنها و جاسوسی کنند.
شرکت CrowdStrike اعلام کرد که نرم افزاری که به تازگی در پنج شرکت فناوری و دو شرکت داروسازی نصب کرده است، حملاتی را شناسایی و خنثی کرده است که از 26 سپتامبر آغاز شده اند. 
این در حالی است که در 25 سپتامبر گذشته، باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که با ژی جینپینگ، رییس جمهور چین به توافق رسیده اند تا هیچ یک از دولت ها از سرقت اطلاعات محرمانه شرکت ها به منظور حمایت از کسب وکارهای داخلی حمایت نکنند.
دمیتری آلپرویچ (Dmitri Alperovitch)، بنیانگذار شرکت CrowdStrike  در اینباره گفت: هکرهایی که به هفت شرکت آمریکایی حمله کرده اند با دولت چین در ارتباط بوده و از سرورها و نرم افزارهای دولت چین استفاده کرده اند.
به گفته آلپرویچ، این نرم افزار شامل برنامه ای با نام Derusbi است که تحلیلگران دیگر درباره آن گفته اند که حملات قبلی به شرکت VAE، پیمانکار دفاع ویرجینیا و Anthem، شرکت بیمه سلامتی را خنثی کرده است. آلپرویچ گفت که این هکرها از گروه های خاصی که کراد استرایک آن را قبلا «دیپ پاندا» نامیده بود، وارد شبکه این شرکت ها شده اند. 
کراد استرایک در پستی در وبلاگ رسمی اش اعلام کرد که به نظر می رسد دلیل اصلی این حمله سایبری، دزدی مالکیت معنوی و دسترسی به اسرار تجاری است تا جمع آوری اطلاعات ملی. 
سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این خبر فقط به این جمله بسنده کرد که دولت این کشور با تمامی اشکال هک یا دزدی اسرار تجاری مخالف است. 
کراد استرایک اعلام کرده است که به کاخ سفید نسبت به این حملات سایبری اطلاع داده است، ولی از اعلام نام شرکت هایی که هدف حمله قرار گرفته اند، خودداری کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :