آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85713
تاریخ انتشار : 28 مهر 1394 12:39
تعداد بازدید : 1075

خرید ساختمان برای شرکت های دانش بنیان در صورت تجمیع 10 شرکت

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارایه خدمتی جدید به شرکت های دانش بنیان در قالب ایجاد مجتمع های فناوری در آینده نزدیک خبر داد.

ایرنا- بهزاد سلطانی در مورد تنوع بخشی به خدمات و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی در آینده گفت: درحال حاضر تنوع خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی بسیار زیاد شده، انواع تسهیلاتی راکه بانک ها ارایه می دهند، پوشش می دهد و با وجود اینکه حدود یک سال و نیم از عمر آن می گذرد، تقریبا همه خدمات را ارایه داده است.
وی افزود: البته باز هم به دنبال خدماتی که نیازهای شرکت های دانش بنیان را راحت تر و سریع تر برطرف کند، هستیم اما نمی خواهیم با تنوع زیاد، مشتری بیش از حد گیج شود چون هرکدام از این خدمات، یک آیین نامه و ضوابط و دستورالعمل دارد و بوروکراسی و پیچیدگی هایی برای کارکنان ما و مشتریان ایجاد می کند.
سلطانی خاطرنشان کرد: با این حال، گاهی خلاهایی هست که باید آنها را پر کرد که یکی از آنها بحث ساختمان و احداث مجتمع های ساختمانی است که امیدواریم با تعامل با بانک ها هرچه سریعتر عملی شود.
وی به مصوبه هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی در رابطه با حمایت از ساخت مجتمع های فناوری اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه، حداقل 10 شرکت دانش بنیان باید با یکدیگر تجمیع شوند و درخواست یک مجتمع فناوری بدهند تا ما برای آنها یک ساختمان بخریم و به صورت اجاره به شرط تملیک در اختیارشان قرار دهیم که این خدمت، اکنون مشتری های زیادی دارد.
سلطانی ادامه داد: اخیرا رییس دانشگاه صنعتی شریف، تعداد 44 شرکت این دانشگاه را به ما معرفی کرد که 36 تا از آنها دانش بنیان بودند و با تعاملی که بین صندوق نوآوری و شکوفایی و این شرکت های دانش بنیان صورت گرفت، یک ساختمان در نزدیکی دانشگاه شریف خریداری کردیم که به نام مجتمع فناوری شرکت های دانش بنیان به زودی شاهد راه اندازی آن خواهیم بود.
به گفته وی طی دو سه روز آینده، جلسه هماهنگی صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت های دانش بنیان معرفی شده از سوی دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد تا توافقات لازم برای تقسیم واحدهای مجتمع فناوری به متقاضیان صورت گیرد.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :