آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85718
تاریخ انتشار : 28 مهر 1394 13:36
تعداد بازدید : 981

آغاز به کار مجدد دبیرخانه شورای عالی فضایی

در پی انتصاب محسن بهرامی به عنوان دبیر شورای عالی فضایی از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، دبیرخانه شورای عالی فضایی کشور، مجددا فعالیت خود را آغاز کرد.

خبرگزاری مهر- در پی بازگشت سازمان فضایی ایران به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در راستای اجرای قانون که مسوولیت دبیری شورای عالی فضایی را به معاون وزیر و رییس سازمان فضایی ایران محول کرده است و انتصاب محسن بهرامی رییس سازمان فضایی به عنوان دبیر شورای عالی فضایی از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، دبیرخانه این شورا مجددا فعالیت خود را آغاز کرد.
براین اساس و پس از هماهنگی لازم با نهادها و سازمانهای ذیربط، نخستین نشست هماهنگی کارگروههای تخصصی در دوره جدید، دوشنبه ۲۷ مهرماه در محل دبیرخانه شورای عالی فضایی با حضور رؤسا و دبیران کارگروهها و همچنین دبیر شورای عالی فضایی برگزار شد.
در این نشست با فعالیت ۸ کارگروه تخصصی شورای عالی فضایی شامل «مطالعات راهبردی»، «استانداردهای فضایی»، «فضا و امنیت ملی»، «سنجش از دور»، «ارتباطات و خدمات ماهواره ای»، «استفاده از فناوری فضایی در مدیریت بلایای طبیعی»، «حقوق و دیپلماسی فضا» و «علوم و اکتشافات فضایی» موافقت به عمل آمد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :