آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85720
تاریخ انتشار : 28 مهر 1394 13:39
تعداد بازدید : 978

لینوکس سال آینده لپ تاپ عرضه می کند

لینوس توروالدس مخترع سیستم عامل لینوکس این هفته در کنفرانس LinuxCon Europe که در شهر دوبلین برگزار شده بود سخنرانی کرد و گفت که آرزو دارد لپ تاپ های لینوکس را در بازار ببیند.

رایورز- به گزارش زد.دی.نت او توضیح داد که فعالیت های گسترده ARM برای تولید پردازنده های رایانه ای را مدتهاست در دستور کار خود قرار داده است و از این بابت خوشحال است. 
به گفته وی، یکی از این روزها دستگاهی مبتنی بر پردازنده های ARM را عرضه خواهد کرد.
او گفت که احتمال می دهد تا پایان سال جاری میلادی نخستین لپ تاپ لینوکسی را روانه بازار کند و اگر این اتفاق نیفتد ۲۰۱۶ سالی خواهد بود که لپ تاپ های جدید مبتنی بر سیستم عامل لینوکس عرضه می شوند.
 اگرچه توروالدس اعلام کرد که از سال آینده لپ تاپ های جدید مبتنی بر سیستم عامل لینوکس عرضه می شوند، ولی توضیح نداد که در این زمینه با کدام شرکت ها وارد مذاکره شده است و چگونه می خواهد این پروژه را به انجام برساند. او پس از این سخنرانی در صفحه اختصاصی خود روی شبکه اجتماعی گوگل پلاس توضیح داد که ترجیح می دهد برای صحبت های خود اینترنت را جایگزین استیج و کنفرانس ها کند. زیرا در این فضا آسان تر می توان با مخاطبان ارتباط داشت.
وی پیش بینی کرد به زودی لپ تاپ های لینوکس در اختیار هواداران این سیستم عامل قرار دهد.
توروالدس گفت: در حال حاضر منتظر است که لپ تاپ های لینوکسی وارد بازار جهانی شوند و بتوانند سهم قابل ملاحظه ای از آن را در اختیار بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :