آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85728
تاریخ انتشار : 28 مهر 1394 14:1
تعداد بازدید : 1034

در دام سایت های مشاور سرمایه گذاری غیر مجاز نیفتید

رئیس اداره بازرسی نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادارگفت: ارایه خدمات مشاور سرمایه گذاری بدون اخذ مجوز از سازمان جرم محسوب می‏شود و در قانون بازار اوراق بهادار مجازات‏های سنگینی برای آن در نظر گرفته شده است.

ایرنا - مهرداد فرح آبادی افزود: وقتی زمزمه های امیدبخش در بازار بیشتر می شود،موج شایعات نسبت به روزهای رکود بیشتر از گذشته می شود به طوری که برخی افراد با انتشار اخبار و شایعات و سیگنال‏های غلط در وبلاگ‏ها و سایت‏های بی نام و نشان به سوءاستفاده از سرمایه‏گذاران می‏پردازند.
به گفته فرح آبادی، معایب این دسته از سایت ها به دو دسته قابل تفکیک است، به طوری که این سایت ها به شدت هیجانی رفتار کرده و با تهییج سرمایه گذاران به انجام رفتارهای غیرعقلایی (چه در شرایط روند مثبت بازار و چه در شرایط روند منفی بازار) کلیت بازار سرمایه را با مخاطراتی جدی مواجه می سازند.
وی ادامه داد: تمرکز اصلی آنها عمدتاً اخبار و شنیده هایی است که فاقد وجاهت و منابع موثق بوده و با اتکا بر اخبار خلاف واقع، مبادرت به ارایه پیشنهادهایی جهت خرید و فروش اوراق بهادار می کنند و حتی دیده شده با تمرکز بر نمادهای خاصی که در آن ذینفع هستند مبادرت به ارایه مشاوره در بازار می کنند که این موضوع از مصادیق دستکاری قیمت محسوب می شود و جرم افراد خاطی را بیشتر می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :