آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85757
تاریخ انتشار : 29 مهر 1394 11:33
تعداد بازدید : 1058

مدیرعامل اپراتور اول خبر داد

مذاکره با 2 اپراتور اروپایی خریدار همراه اول

همراه اول توافقاتی با دو اپراتور اروپایی داشته و علاوه بر این کمپانی های بسیاری خواستار خرید سهام این شرکت سودده در ایران هستند.


خبرگزاری تسنیم- وحید صدوقی در ارتباط با تمایل شرکت های خارجی برای ورود به صنعت ارتباطات ایران گفت: علاقه مندی های بسیاری در این زمینه وجود دارد و در همین راستا توافقاتی با دو اپراتور اروپایی داشتیم که ترجیح می دهیم با توجه به حساس بودن شرایط نامی از آنها نبرم. وی عنوان کرد: البته برخی اپراتورهای خارجی نیز که تمایل به خرید سهام همراه اول دارند، علاقه ای ندارند اطلاعات بیشتری از آنها منتشر شود و رسانه ای گردد. مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: ورود اپراتورهای خارجی به بازار ارتباطات ایران در قالب خرید سهام همراه اول نیازمند رعایت مقررات خاصی است و در زمان مقرر باید درباره آن صحبت کرد. صدوقی اذعان کرد: آنها به صورت جدی دنبال خرید سهام همراه اول به عنوان یک شرکت سودده هستند زیرا در 10 سال گذشته، وضعیت این صنعت دستخوش تحولاتی شده و درآمد اپراتورهای دنیا به شدت کاهش یافته است؛ در حالی که همراه اول همچنان وضعیتی رو به رشد دارد. مدیرعامل همراه اول پیش از این درباره اظهارات وزیر ارتباطات مبنی بر مذاکره اپراتور اورنج فرانسه با یکی از اپراتورهای ایرانی برای خرید سهام آن گفته بود که وزیر ارتباطات نام اپراتور مذاکره کننده را اعلام می کند اما همراه اول منعی برای واگذاری سهام در بورس ندارد. شرکت ارتباطات سیار به دلیل اینکه یک شرکت بورسی است فروش سهام آن می تواند از طریق بورس انجام شود.
صدوقی همچنین گفته بود که همراه اول شرکتی بورسی و 10 درصد سهام آن عرضه شده است لذا شرکت هایی که در ایران ثبت شده اند، می توانند تا 10 درصد سهام این شرکت را خریداری کنند. اگر سهام بیشتری بخواهند باید با توافق سازمان بورس انجام شود که مراحل قانونی مربوط به خود را دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :