آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85772
تاریخ انتشار : 29 مهر 1394 12:24
تعداد بازدید : 1317

هشدار پلیس فتا در مورد فعالیت کودکان در فضای مجازی

سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا نیروی انتظامی گفت: والدین تهدیدات تلفن همراه را جدی بگیرند چرا که عکس یا فیلم از حریم خصوصی دیگران و انتشار آن جرم تلقی می شود.

پلیس فتا- حمید کیانی افزود: انتشار عکس یا فیلم می تواند با شکایت همراه باشد و فرزند شما در این خصوص متهم تلقی می شود.
وی ادامه داد: نوجوانان با در دست داشتن تلفن همراه دقت لازم را در حفظ حریم خصوصی خود و خانواده ندارند و ممکن است با گرفتن عکس و فیلمبرداری از حریم خانواده ها، مطالبی را به اشتراک می گذارند که برای خانواده ها دردسرساز می شود.
وی ادامه داد: خانواده ها باید درباره حفظ حریم خصوصی خود و دیگران به فرزندانشان آموزش دهند و از او بخواهند قبل از به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم ها از طریق تلفن همراه فکر کنند یا حتی از خانواده خود مشاوره بگیرند.
سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به خانواده ها در خصوص انتشار شماره همراه فرزندان نیز هشدار داد و تصریح کرد: والدین باید به فرزندان آموزش دهند که به هرکس شماره ندهد و خود آن ها نیز از در اختیار گذاشتن شماره فرزند خود به افراد غریبه پرهیز کنند. وی افزود: مجرمان سایبری با داشتن شماره کودکان درصدد اغفال آنها برآمده و کودکان را طمعه اهداف شوم خود می کنند. کیانی همچنین از خانواده ها خواست تا به فرزندان خود در خصوص کلاهبرداری های پیامکی آموزش دهند تا مورد سوءاستفاده قرار نگیرند.
این مقام مسوول با بیان اینکه در کلاهبرداری های پیامکی اغلب وعده هدایای رایگان را می دهند، گفت: این امر باعث می شود تا کودکان به راحتی فریب خورده و در دام کلاهبرداران پیامکی گرفتار شوند.
کیانی تاکید کرد: خانواده ها به فرزندان خود آموزش بدهند که به هیچ عنوان به درخواست های پیامکی جواب ندهند و از ارسال شماره های بانکی و یا واریز وجه به حساب این پیامک ها خودداری کنند.
سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا ناجا نظارت بر فعالیت های کودکان با تلفن همراه را از سوی خانواده ها ضروری دانست و گفت: نظارت والدین بر تلفن همراه کودکان می تواند به طور نامحسوس و با استفاده از نرم افزارهای امنیتی والدین صورت گیرد.
وی محدودیت دسترسی به اینترنت را از طریق تلفن همراه برای کودکان ضروری عنوان کرد و گفت: والدین می توانند با استفاده از نرم افزارهای کنترلی نصب شده بر روی تلفن همراه کودک خود و تنظیم کلمات عبور دسترسی فرزندان به اینترنت را از نظر زمان، محتوا و دانلود محدود کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :